Artykuły

Oświetlenie domu Oświetlenie biura Oświetlenie przemysłowe Efektywność energetyczna

Oświetlenie domowe | zasilanie i sterowanie  (2015-07-29)   HAGER

Łączniki i gniazda Berker B. Kwadrat

Kwadrat to ponadczasowy symbol perfekcji, dlatego jego symetryczna forma jest tak chętnie wykorzystywana przez współczesnych architektów wnętrz. Z myślą o aranżacjach, w których „mniej znaczy więcej”, firma Berker wprowadziła serię łączników i gniazd Berker B. Kwadrat o idealnym kształcie kwadratu.

W pomieszczeniach utrzymanych w stylu minimalistycznym o doskonałości aranżacji decyduje każdy detal wyposażenia, a przedmioty użytkowe przejmują funkcje dekoracji, dlatego ich wzornictwo nabiera szczególnego znaczenia. Odzwierciedlenie idealnych proporcji kwadratu można odnaleźć w serii gniazd i łączników Berker B. Kwadrat, która charakteryzuje się prostym, geometrycznym wzornictwem. Kompleksowa gama produktów w czterech odcieniach i dwóch wersjach połysku pozwala na tworzenie nowoczesnych, harmonijnych projektów wnętrza.
 
Design do kwadratu
Wzornictwo serii Berker B. Kwadrat zostało oparte na idealnej formie kwadratu, dzięki czemu stanowi kwintesencję stylu minimalistycznego. Osprzęt występuje w czterech nowoczesnych kolorach podkreślonych indywidualnym stopniem połysku: lśniący biały, lśniący kremowy, antracyt matowy i alu matowy. Łączniki i gniazda w chłodnych tonacjach antracytu i aluminium harmonijnie wkomponują się we wnętrza w stylu industrialnym i high-tech. Z kolei modele w odcieniach kremowym i białym to uniwersalne rozwiązania dla stylizacji opartych na bieli i ciepłych, pastelowych barwach. Możliwości kształtowania indywidualnego wyglądu poszerza opcja zastosowania ramki i przycisku w  różnych odcieniach.
 
Wielokrotne ramki pozwalają na montaż nawet do pięciu elementów, w pionie lub w poziomie. Osprzęt został wyprodukowany na bazie duroplastu, dzięki czemu jest odporny na zarysowania i wpływ promieniowania UV. Niezawodne produkty z serii Berker B. Kwadrat mogą być stosowane nawet w trudnych warunkach eksploatacji, jakie występują np. w obiektach publicznych, stanowiąc trwałą i spójną dekorację wnętrza.
 Idealnie dopasowany
Duża różnorodność osprzętu, który występuje w serii Berker B. Kwadrat pozwala na stworzenie instalacji na miarę indywidualnych wymagań, także z uwzględnieniem automatycznego sterowania różnymi funkcjami urzadzeń. Na szczególną uwagę zasługuje rozwiązanie Berker Radio Touch, służące jako odbiornik FM, elektroniczny zegar, budzik i odtwarzacz mp3. Moduł jest dostępny w komplecie z głośnikiem, jednak w razie potrzeby może zostać rozbudowany o dodatkowy głośnik, głośniki sufitowe lub gniazdo multimedialne do podłączenia zewnętrznych źródeł dźwięku. W serii Berker B. Kwadrat dostępne są również gniazda z pokrywą, które w połączeniu z kołnierzem uszczelniającym uzyskują klasę szczelności IP 44, a także gniazda z sygnalizacją zasilania za pomocą wbudowanej diody LED. Specjalne, bezhalogenowe wykonania zapewniają bezpieczeństwo nawet w przypadku pożaru. Seria obejmuje ponadto pełne spektrum elementów zdalnego sterowania, jak żaluzjowy łącznik czasowy, ściemniacz obrotowy czy regulatory temperatury. Wszystkie urządzenia są zgodne z systemami kanałów elektroinstalacyjnych tehalit BRN, BRAP, BRS, BRP i BRHP, co pozwala na łatwą rozbudowę instalacji zasilającej w całym domu.
 
 
Źródło: Hager

Treści powiązane:Komentarze: