Oświetlenie profesjonalne | przemysł  (2018-10-29)   LEDVANCE

FSO Syrena postawiła na technologię LED

Od niedawna Fabryka Samochodów Osobowych Syrena, a także firma Polfarmex, jej główny inwestor, mogą pochwalić się nowoczesnym oświetleniem, które zostało zainstalowane w obu obiektach.

Fabryka Samochodów Osobowych SYRENA w Kutnie S.A. powstała, by zaprojektować oraz wprowadzić do małoseryjnej produkcji auta, nawiązujące swoją stylistyką do kultowych polskich marek: Syrena, Polonez, Nysa, Mikrus, Warszawa.

  Zamontowanie nowych opraw w siedzibie firmy Polfarmex i FSO Syrena wynika z chęci zmiany przestarzałych technologii na energooszczędne i wydajne oświetlenie LED. – Naszym głównym oczekiwaniem było uzyskanie optymalnego oświetlenia, a przy okazji ograniczenie kosztów energii – powiedział Piotr Czarnecki, główny energetyk Polfarmex, odpowiedzialny za projekt ze strony inwestora.
 
Za projekt – m.in. przedstawienie propozycji efektywności energetycznej i wybór opraw, odpowiedzialna była firma Nowa Elektro. – Kluczowe dla nas było spełnienie warunków natężenia jak i równomierności wg nowych wymagań Polskich Norm, a także zaproponowanie takich rozwiązań, które swoją jakością będą mogły spełnić oczekiwania inwestora. Wybór padł między innymi na wydajne oprawy marki LEDVANCE o najlepszym według nas stosunku ceny do jakości – powiedział Daniel Dróżka, ekspert w dziale efektywności oświetlenia, z firmy Nowa Elektro, odpowiedzialny za realizację.
 
W sumie zainstalowano 236 opraw marki LEDVANCE. W pomieszczeniach biurowych wykorzystano oprawy powierzchniowe, będące zamiennikami tradycyjnych opraw oświetleniowych 600, 625 i 1200. Panel LED zapewniają równomierne i wolne od olśnienia oświetlenie. Dzięki płaskiej (tylko 10,5 mm), aluminiowej obudowie oraz białej, matowej ramce idealnie sprawdzają się w biurach, salach konferencyjnych, recepcjach i holach. Oprawy o mocy 33 W wyposażone są w pryzmatyczny panel rozpraszający światło, który umożliwia realizacje oświetlenia o ograniczonym ogólnym wskaźniku olśnienia UGR< 19.

W obszarach komunikacji, jak korytarze, klatki schodowe zamontowano oprawy downlight LED, stanowiące bezpośredni zamiennik opraw świetlówkowych. Są bardzo proste w montażu, a dzięki zewnętrznemu zasilaczowi dołączanemu do zestawu stanowią uniwersalne rozwiązanie dla wielu systemów oświetleniowych. Ich zastosowanie może przynieść nawet do 60% oszczędności w kosztach eksploatacji.

O oświetlenie w pomieszczeniach przemysłowych, m.in. montowni, zadbają oprawy do zadań specjalnych – o wysokiej szczelności. Charakteryzują się one trzema cechami kluczowymi dla spełnienia potrzeb profesjonalnych użytkowników: prostą instalacją, doskonałą wydajnością i wysoką trwałością. Stopień szczelności IP66 i odporności mechanicznej IK08, czynią ten model wyjątkowo trwałym na pracę w trudnych warunkach.

Wymiana opraw w obiektach FSO Syrena i Polfarmex będzie kontynuowana. – W tej chwili modernizujemy oświetlenie na taśmie produkcyjnej. Oczywiście także tu postawiliśmy na oprawy LED – mówi Piotr Czarnecki. – Taka zmiana to wymierne korzyści, zarówno dla zespołu, którzy może pracować przy optymalnym oświetleniu, jak i dla firmy, która wydaje znacznie mniej na energię – dodaje.

Źródło: Osram

Treści powiązane:Komentarze:


OŚWIETLANIE OBIEKTÓW