Fot. Schneider Electric
Nowe możliwości dotyczą nie tylko designu, ale także funkcjonalności, pozwalając np. na inteligentne sterowanie nasileniem światła i temperaturą. Jednak wielu użytkowników nie zdaje sobie sprawy z tych możliwości albo ma problem z doborem odpowiednich urządzeń.
– Specjalnie dla osób, które nie są ani elektrykami ani projektantami wnętrz przygotowaliśmy kreator dobierz-gniazdko.pl – mówi Magdalena Bogusz, Specjalista Digital Marketing w Schneider Electric – Dzięki prostemu i intuicyjnemu konfiguratorowi w ciągu kilku minut można stworzyć wirtualny projekt, w którym znajdą się wszystkie niezbędne gniazda, włączniki, przyciski i akcesoria. Pozwoli to sprawdzić jak pasują do projektu całego pomieszczenia, w tym np. koloru ścian, a następnie dokonać zamówienia – dodaje.
Nowoczesne narzędzia
Najtrudniejsze dla nie-specjalistów bywa nie tyle dopasowanie włączników do koloru ściany, ale zadbanie o funkcjonalność przestrzeni. Zwykle to, czy gniazdka i włączniki zostały właściwie umieszczone widać dopiero po ukończeniu wszystkich prac.
– Konfigurator pozwala każdemu, niezależnie od posiadanej wiedzy technicznej, na stworzenie projektu idealnie dostosowanego zarówno do swoich potrzeb, jak i charakterystyki instalacji elektrycznej. Z poziomu aplikacji użytkownik ma dostęp do rzetelnej informacji o każdym artykule, a także może sprawdzić ceny – tłumaczy Magdalena Bogusz.
Komfort i funkcjonalność
Funkcjonalność to nie tylko odpowiednie dopasowanie do wnętrza, ale także ułatwienie codziennego życia. Współczesny osprzęt to nie tylko proste włączniki i gniazdka – możemy wybierać z bogatej oferty gniazd multimedialnych, gniazd USB, dostosowanych do cech konkretnego projektu ramek, przycisków czy zaślepek. Na szczególną uwagę zasługują jednak urządzenia przeznaczone do zarządzania komfortem.
– Dzisiaj nikt nie zadowala się już standardowymi rozwiązaniami – przekonuje Magdalena Bogusz. – Dzięki sterownikom w niezwykle łatwy sposób można dostosować niemal wszystkie parametry mieszkania do swoich potrzeb, m.in. dzięki regulacji temperatury czy natężenia światła. Olbrzymią popularnością cieszą się także czujniki ruchu, które nie tylko znacznie ułatwiają wykonywanie codziennych czynności, ale są także energooszczędne – podsumowuje Magdalena Bogusz
Źródło: Schneider Electric
Treści powiązane:
- Projekt Premium Light Pro wspiera poprawę efektywności energetycznej w oświetleniu LED
- Poczta Polska wprowadziła ekologiczne oświetlenie
- Ile czekolady w czekoladzie – czyli jak mierzyć jakość jedzenia za pomocą światła LED?
- Klaster Inteligentnego Oświetlenia chce mieć status Krajowego Klastra Kluczowego
- Miliony z programu SOWA na wymianę oświetlenia w Warszawie
- Z Tunezji do Polski w pogoni za marzeniami