Oświetlenie profesjonalne | drogi i ulice  (2017-07-06)   PHILIPS LIGHTING

Ponad 18 tys. latarni LED z systemem zarządzania w 11 gminach w Norwegii

W ramach inicjatywy „smart city”, 11 gmin w południowym Rogaland w zachodniej Norwegii w ciągu najbliższych dwóch lat zainstaluje kompleksowy inteligentny system do zarządzania oświetleniem ulicznym. Oczekiwane oszczędności energii to nawet 70%, a przybliżona redukcja emisji CO2 to 1100 ton.
 
  Razem będzie to ponad 18 000 latarni LED połączonych systemem do kompleksowego i zdalnego zarządzania oświetleniem Philips CityTouch. Połączenie lamp LED ze zdalnym monitoringiem i kontrolą przekształci zarządzanie światłem w całych gminach, umożliwiając oszczędność energii oraz kosztów operacyjnych.
 
Istniejące latarnie zostaną wymienione na Philips Luma LED rodem z przyszłości. Instalację przeprowadzi Lyse Elnett, firma energetyczna zarządzana przez 11 gmin z południa okręgu Rogaland. System do kompleksowego zarządzania oświetleniem LED pozwoli na oszczędności energii na poziomie 70% i stworzy platformę, której funkcje w przyszłości będą się mnożyć w ramach strategicznej inicjatywy „smart city”.
 
Poprzez wymianę 18 000 opraw na LED, emisje CO2 zostaną zredukowane o ponad 1 100 ton rocznie. To kluczowy krok w stronę osiągnięcia celu, jaki założyły sobie gminy – redukcji emisji o 30% do 2020 r. Nowe oświetlenie przynosi nowe korzyści – istniejące latarnie są już przestarzałe i musiały być wymienione.
 
- Firma Lyse Elnett zainstalowała już pierwsze 1 500 lamp Philips Luma. Latarnie połączone w kompleksowym systemie są gotowe na przyszłość i dają gminom możliwość późniejszego dołączenia do nich innych czujników i funkcji – powiedział Jarl Hoogstad, menedżer ds. oświetlenia drogowego w Lyse Elnett. – Miasta i gminy z chęcią myślą o kompleksowych systemach na przyszłość. Pytaliśmy wszystkich naszych dostawców o ich plany na „inteligentne miasta” i odkryliśmy, że Philips Lighting ma najbardziej ambitne plany na przyszłość – dodał Hoogstad.
 
Najważniejszą zaletą systemu Philips CityTouch jest to, że każdy punkt świetlny jest połączony i kontrolowany oraz to, że poprzez istniejące sieci komórkowe przesyła dane o wydajności do Lyse Elnett oraz do gmin. Dane te pozwolą na wydajne monitorowanie infrastruktury oświetleniowej w gminach oraz na zdalne zarządzanie poziomem iluminacji tak, by zaspokoić różne, zmieniające się wraz z obszarem, potrzeby. Na przykład podczas letniego wieczoru, kiedy światła jest więcej, a ruch jest mniejszy, firma Lyse Elnett lub gmina mogą dostosować system do 17-18 godzin naturalnego oświetlenia, co pozwala na oszczędność energii. Dodatkowo, system pozwala na szybkie zidentyfikowanie i naprawę usterek - czas i koszty prac naprawczych też są zredukowane.
 
- Razem z Lyse Elnett pracowaliśmy nad najlepszą wizją inteligentnych miasteczek dla regionu południowego Rogaland. Instalacja oświetlenia LED jest dobrym przykładem redukcji zużycia energii przy jednoczesnym zapewnieniu, że infrastruktura gotowa jest na przyszłość i pozwala cieszyć się korzyściami związanymi z inteligentnymi miastami – powiedział Bjørn Rune Steinsland, menedżer ds. sprzedaży oświetlenia zewnętrznego w Philips Lighting Norway. – Philips CityTouch daje możliwość łatwej kontroli poziomu światła oraz optymalizacji utrzymania. Dla zarządców dane o wszystkich 18 000 lamp LED będą łatwo dostępne, co pozwoli na szybką reakcję we wszystkich 11 gminach.
 
Pozostałe 16 500 inteligentnych lamp zostanie zainstalowanych w południowym Rogaland przed końcem 2019 roku.
 
Źródło: Philips Lighting

Treści powiązane:Komentarze:


OŚWIETLANIE OBIEKTÓW

Advertisement