Oświetlenie profesjonalne | oprawy oświetleniowe  (2016-01-20)   Cora Lighting Factory

System oświetleniowy Panasonic Space Player łączy projektor z reflektorem

System Panasonic Space Player pozwala oświetlać obiekty w sposób oryginalny i kreatywny. Nie jest to jednak jego jedyne zastosowanie – dzięki Space Player można także wyświetlać wyraźne filmy i obrazy na przedmiotach lub dookoła nich. System jest nowością w ofercie firmy Cora Lighting Factory.
 
Połączenie reflektora i projektora pozwala w efektywny sposób przyciągać klientów sklepu, galerii lub restauracji. Kompaktowa budowa reflektora sprawia, że pasuje on do większości wnętrz. Elastyczna konstrukcja projektora pozwala na wyświetlanie obrazów we wszystkich kierunkach poniżej osi optycznej. Space Player umożliwia odtwarzanie materiałów zarówno z karty SD, jak i z komputera lub tabletu, a dzięki zastosowaniu laserowego źródła światła może pracować do 20 000 h bez konserwacji.

 


Możliwości sprzętu pozwalają na jednoczesne wyświetlanie obrazów wideo lub animacji i oświetlanie dowolnych obszarów pomieszczenia, co może w efektywny sposób przyciągać uwagę. Dzięki Panasonic Space Player możliwe jest oświetlanie konkretnych produktów, tak by były prezentowane w świetle łudząco podobnym do naturalnego, a równocześnie wyświetlanie ich opisów. Tego typu rozwiązanie sprawdzi się np. w galerii lub sali wystawienniczej, gdzie można oświetlać dzieła sztuki i eksponaty oraz informacje na ich temat. Space Player można wykorzystać w restauracji, tak aby w atrakcyjny sposób wyświetlać menu, składniki potraw lub obrazy. Z kolei w sklepach można prezentować produkty w świetle niemal nieodróżnialnym od naturalnego i wyświetlać opisy lub materiały promocyjne.
 
Źródło: Cora Lighting Factory

Komentarze:


Katalogi

Katalog firm PL Katalog importerów  Katalog stron WWW

Archiwum informacji

Archiwum newsów

Forum dyskusyjne

Forum dyskusyjne wortalu LIGHTING.PL

Giełda pracy

Giełda pracy

Targi, konferencje

Targi, konferencje

Najciekawsze artykuły - oświetlenie profesjonalne

Oświetlenie placówek służby zdrowia

Oświetlenie placówek służby zdrowia

Na całym świecie liczba osób wymagających opieki zdrowotnej stale rożnie. W większości krajów europejskich zachodzą zmiany demograficzne polegające na starzeniu się społeczeństw. W najbliższych latach liczba pacjentów placówek służby zdrowia i ludzi w podeszłym wieku wymagających zorganizowanej opieki będzie rosła coraz bardziej. W ślad za tym będą też rosły potrzeby i wymagania stawiane placówkom opieki medycznej.

Inteligentne systemy oświetlanie ulic

Inteligentne systemy oświetlanie ulic

Ostatnie lata przynoszą dynamiczny rozwój techniki LED w zakresie systemów oświetlenia ulicznego. Instalacje oświetlenia ulicznego LED mogą być łatwo sterowane. Takie sterowanie może obejmować całe grupy lub nawet poszczególne indywidualne oprawy, które można załączać lub wyłączać o zadanej porze, przyciemniać w dowolnym stopniu w zadanych porach i kontrolować stan poszczególnych urządzeń.

Inteligentne miasta są coraz bliżej

Inteligentne miasta są coraz bliżej

Philips Lighting stworzył za pomocą wirtualnej rzeczywistości zapowiedź tego, jak w 2030 roku mogłoby wyglądać miejskie życie. Podczas światowego kongresu Smart Cities Expo w Barcelonie, Philips Lighting Research podzielił się swoją wizją na temat tego, jak w ciągu nadchodzącego dziesięciolecia systemy kompleksowego zarządzania światłem odegrają kluczową rolę w tworzeniu inteligentnych miast.

Human Centric Lighting - oświetlenie zgodne z potrzebami człowieka

Human Centric Lighting - oświetlenie zgo...

Technologie sztucznego oświetlania wnętrz wciąż się rozwijają. Z jednej strony wzrasta wydajność energetyczna oświetlenia, a sposoby stosowania i kontrolowania światła na powierzchniach pracy wzrokowej są ulepszane. Z drugiej, dzięki wielu badaniom naukowym, za pomocą światła sztucznego aktywnie wpływamy na emocje, samopoczucie i produktywność pracy osób przebywających w oświetlanych wnętrzach.

Światło znakiem hotelowej marki

Światło znakiem hotelowej marki

Ludzie podróżujący po świecie w celach turystycznych lub biznesowych zatrzymują się w hotelach, od których oczekują atmosfery przytulnego domu lub luksusowego miejsca pracy. Hotele stosują różnorodne środki, aby przyciągnąć gości do siebie. Niepowtarzalną szansę wykreowania atmosfery potwierdzającej oferowany luksus może stać się światło. Oświetlenie może stanowić rozpoznawalny znak hotelowej marki.

Oświetlenie a BHP w biurach, przemyśle i handlu

Oświetlenie a BHP w biurach, przemyśle i...

Oświetlenie jest jednym z kluczowych czynników mających wpływ na bezpieczeństwo pracy. Choć dokładne wymogi względem jego parametrów są uzależnione od specyfiki zadań wykonywanych w zakładzie, istnieją również zalecenia ogólne, wspólne dla wielu rodzajów stanowisk pracy.

OŚWIETLANIE OBIEKTÓW