Oświetlenie profesjonalne | obiekty architektoniczne  (2016-07-19)   TRIDONIC

Elastyczne oświetlenie średniowiecznego obiektu

Spichlerz Św. Jana, zbudowany w średniowieczu w Angers (Francja), nie przyciąga tak wielu turystów jak znajdujące się w pobliżu zamki nad Loarą. Jednak ten imponujący szachulcowy budynek jest bardzo ceniony jako część dziedzictwa kulturowego miasta. Niedawno zostało tam zainstalowane nowe oświetlenie, które ukazuje jego wnętrze w pełnej krasie. Dostępne są różne scenariusze oświetlenia w zależności od aktualnego celu, do którego wykorzystywany jest ten historyczny budynek.
 
  Nowe oświetlenie tej prestiżowej sali publicznej dyskretnie wtapia się w oryginalną architekturę z jej belkami, ścianami z łupków i łukami. Niezależnie od tego, czy sala jest wykorzystywana do imprez organizowanych przez burmistrza, czy wieczorem do imprez tanecznych lub przedstawień, każde z wydarzeń w tym historycznym obiekcie może teraz otrzymać doskonałą oprawę dzięki oświetleniu LED i systemowi sterowania z firmy Tridonic. Trzy zaprogramowane scenariusze oświetlenia dla ponad 300 punktów świetlnych mogą być łatwo wybrane na kolorowym ekranie dotykowym. Oddzielna regulacja nastroju oświetlenia jest również możliwa w trzech nawach stworzonych przez łuki i filary.
 
Firmy zaangażowane w ten projekt zalecały władzom miasta i Biuru Budownictwa Miejskiego w Angers odpowiedzialnemu za jego dziedzictwo kulturowe, zastosowanie nowoczesnych rozwiązań oświetleniowych ponieważ to mogło zapewnić elastyczność pozwalającą wyeksponować urok średniowiecznego spichlerza. Moduły LED zastosowane w oprawach reflektorowych i downlight oferują imponująco wysoką skuteczność świetlną, jednorodne oświetlenie i trwałość 50 000 h. Te nowoczesne źródła światła zastosowane w żyrandolach są też doskonale zgodne z ich historycznym wyglądem. Oświetlenie jest sterowane za pośrednictwem sterownika z rozszerzoną możliwością ściemniania i funkcjami ochronnymi, działającego przy wykorzystaniu protokołów DALI i DSI.

Źródło: Tridonic

Komentarze:


Katalogi

Katalog firm PL Katalog importerów  Katalog stron WWW

Archiwum informacji

Archiwum newsów

Forum dyskusyjne

Forum dyskusyjne wortalu LIGHTING.PL

Giełda pracy

Giełda pracy

Targi, konferencje

Targi, konferencje

Najciekawsze artykuły - oświetlenie profesjonalne

Oświetlenie placówek służby zdrowia

Oświetlenie placówek służby zdrowia

Na całym świecie liczba osób wymagających opieki zdrowotnej stale rożnie. W większości krajów europejskich zachodzą zmiany demograficzne polegające na starzeniu się społeczeństw. W najbliższych latach liczba pacjentów placówek służby zdrowia i ludzi w podeszłym wieku wymagających zorganizowanej opieki będzie rosła coraz bardziej. W ślad za tym będą też rosły potrzeby i wymagania stawiane placówkom opieki medycznej.

Inteligentne systemy oświetlanie ulic

Inteligentne systemy oświetlanie ulic

Ostatnie lata przynoszą dynamiczny rozwój techniki LED w zakresie systemów oświetlenia ulicznego. Instalacje oświetlenia ulicznego LED mogą być łatwo sterowane. Takie sterowanie może obejmować całe grupy lub nawet poszczególne indywidualne oprawy, które można załączać lub wyłączać o zadanej porze, przyciemniać w dowolnym stopniu w zadanych porach i kontrolować stan poszczególnych urządzeń.

Inteligentne miasta są coraz bliżej

Inteligentne miasta są coraz bliżej

Philips Lighting stworzył za pomocą wirtualnej rzeczywistości zapowiedź tego, jak w 2030 roku mogłoby wyglądać miejskie życie. Podczas światowego kongresu Smart Cities Expo w Barcelonie, Philips Lighting Research podzielił się swoją wizją na temat tego, jak w ciągu nadchodzącego dziesięciolecia systemy kompleksowego zarządzania światłem odegrają kluczową rolę w tworzeniu inteligentnych miast.

Human Centric Lighting - oświetlenie zgodne z potrzebami człowieka

Human Centric Lighting - oświetlenie zgo...

Technologie sztucznego oświetlania wnętrz wciąż się rozwijają. Z jednej strony wzrasta wydajność energetyczna oświetlenia, a sposoby stosowania i kontrolowania światła na powierzchniach pracy wzrokowej są ulepszane. Z drugiej, dzięki wielu badaniom naukowym, za pomocą światła sztucznego aktywnie wpływamy na emocje, samopoczucie i produktywność pracy osób przebywających w oświetlanych wnętrzach.

Światło znakiem hotelowej marki

Światło znakiem hotelowej marki

Ludzie podróżujący po świecie w celach turystycznych lub biznesowych zatrzymują się w hotelach, od których oczekują atmosfery przytulnego domu lub luksusowego miejsca pracy. Hotele stosują różnorodne środki, aby przyciągnąć gości do siebie. Niepowtarzalną szansę wykreowania atmosfery potwierdzającej oferowany luksus może stać się światło. Oświetlenie może stanowić rozpoznawalny znak hotelowej marki.

Oświetlenie a BHP w biurach, przemyśle i handlu

Oświetlenie a BHP w biurach, przemyśle i...

Oświetlenie jest jednym z kluczowych czynników mających wpływ na bezpieczeństwo pracy. Choć dokładne wymogi względem jego parametrów są uzależnione od specyfiki zadań wykonywanych w zakładzie, istnieją również zalecenia ogólne, wspólne dla wielu rodzajów stanowisk pracy.

OŚWIETLANIE OBIEKTÓW