Oświetlenie profesjonalne | zasilanie i sterowania  (2016-02-29)   HELVAR

Inteligentne autonomiczne rozwiązanie oświetleniowe Helvar Active+

Inteligentne, autonomiczne rozwiązanie oświetleniowe Active+ firmy Helvar gwarantuje osiągnięcie znacznych oszczędności energii elektrycznej. Założeniem przy tworzeniu tego projektu było wyposażenie opraw w cechy inteligencji pozwalającej na osiąganie oszczędności energii elektrycznej przy zachowaniu prostoty stosowania – dokładnie jak w oprawach typu włącz/wyłącz.

 


Komponenty systemu Active+

Na rozwiązanie Active+ firmy Helvar, składa się dwa podstawowe komponenty techniczne – elektroniczny zasilacz LED Active+ i bardzo niewielkich rozmiarów czujnik Active+ Sense stanowiąca detektor ruchu i poziomu natężenia oświetlenia. Oba urządzenia są instalowane w oprawie oświetleniowej.

 

 
Zasada działania systemu Active+
 
Oprawa oświetleniowa wyposażona w system Active+ jest instalowana dokładnie tak samo, jak standardowa oprawa włącz/wyłącz. Do oprawy doprowadzony jest jedynie przewód zasilający. Po zainstalowaniu rozpoczyna się proces nauki, trwający 60 - 100 godzin. W tym czasie zbierane są informacje o zmianach poziomu natężenia oświetlenia, na które składa się światło naturalne docierające do pomieszczenia przez otwory okienne oraz oświetlenie sztuczne pochodzące od sąsiednich opraw. Po tym czasie, oprawa zaczyna działać autonomicznie i realizować trzy funkcje jednocześnie:
 • wykrywanie obecności,
 • dostosowanie natężenia światła do poziomu światła dziennego,
 • utrzymywanie zaprogramowanego poziomu natężenia oświetlenia (CLO – Constant Lumen Output).


Inteligentny zasilacz Active+
 
Zasilacz Active+ posiada wbudowaną inteligentną funkcję uczenia się. Nie ma konieczności jego programowania lub konfigurowania. Nie są także wymagane żadne dodatkowe przewody sterującego. Zasilacz stanowi źródło zasilania źródeł światła LED zamontowanych w oprawie oprawy i pełni równocześnie funkcję zasilania czujnika Active+ Sense. Jako sposób regulacji została zastosowana technika ściemniania hybrydowego, która w sposób optymalny wykorzystuje zalety ściemniania prądowego, liniowego i PWM.
 
Obecnie dostępne są trzy wersje zasilaczy:
 • LL1x10-42-Active+
 • LC1x50 Active+
 • LL1x50 Active+
Kolejne typy będą systematycznie wdrażane jeszcze w tym roku i kolejnych lat.

 

 
 
Czujnik Active+ Sense
 
Czujnik Active+ Sense, o bardzo niewielkich rozmiarach 32,4 x 15,5 x 9,4 mm, jest podłączany do sterownika Active+ i umieszczony w oprawie oświetleniowej. Został on wyposażony w funkcje wykrywania obecności PIR oraz detekcji poziomu natężenia światła.
 
 Mobilna aplikacja Active+ Mobile
 
Wygodnym dodatkiem do systemu sterowania  Active+ jest bezpłatna aplikacja Active+ Mobile przeznaczona na smartfony z systemem Android w wersji 4 lub późniejszej. Dzięki niej możliwe są zmiany i dostosowanie ustawień oprawy do indywidualnych potrzeb.
Aplikacja Active+ Mobile pozwala na regulację następujących cech i parametrów:
 • wartości strumienia świetlnego oprawy ustalanego w przypadku wykryciu ruchu (procentowo),
 • wartość strumienia świetlnego  oprawy ustalanego w przypadku braku ruchu (procentowo),
 • czas przejścia pomiędzy powyższymi stanami,
 • czas wyłączenia oprawy po zaniku ruchu,
 • zakres zmiany strumienia świetlnego oprawy w zależności od światła dziennego, np. oprawa zmienia swój strumień świetlny w zakresie 100-30%,
 • całkowite wyłączenie oprawy, przy dostatecznym poziomie natężenia światła dziennego.
 

Szerokie możliwości stosowania
Firma Helvar poleca system Active+ jako idealne rozwiązanie umożliwiające modernizację systemów oświetleniowych, w których do opraw nie mogą być doprowadzone dodatkowe przewody sterujące.
Przykładowe aplikacje:
 • biura,
 • korytarze,
 • modernizacje,
 • open-office.Film prezentujący inteligentne autonomiczne rozwiązanie oświetleniowe Active+ firmy Helvar
 


Więcej informacji na temat Active+ i innych produktach Helvar mozna znaleźć na stronie www.helvar.com
 
HELVAR

Business Development Manager (Poland): Przemysław Skorupa 
Tel.: +48 (0)60 216 3603
e-mail: przemyslaw.skorupa@helvar.com

 

 

Treści powiązane:Komentarze:


Katalogi

Katalog firm PL Katalog importerów Katalog stron WWW

Archiwum informacji

Archiwum newsów

Forum dyskusyjne

Forum dyskusyjne wortalu LIGHTING.PL

Giełda pracy

Giełda pracy

Targi, konferencje

Targi, konferencje

Najciekawsze artykuły - oświetlenie profesjonalne

Oświetlenie placówek służby zdrowia

Oświetlenie placówek służby zdrowia

Na całym świecie liczba osób wymagających opieki zdrowotnej stale rożnie. W większości krajów europejskich zachodzą zmiany demograficzne polegające na starzeniu się społeczeństw. W najbliższych latach liczba pacjentów placówek służby zdrowia i ludzi w podeszłym wieku wymagających zorganizowanej opieki będzie rosła coraz bardziej. W ślad za tym będą też rosły potrzeby i wymagania stawiane placówkom opieki medycznej.

Inteligentne systemy oświetlanie ulic

Inteligentne systemy oświetlanie ulic

Ostatnie lata przynoszą dynamiczny rozwój techniki LED w zakresie systemów oświetlenia ulicznego. Instalacje oświetlenia ulicznego LED mogą być łatwo sterowane. Takie sterowanie może obejmować całe grupy lub nawet poszczególne indywidualne oprawy, które można załączać lub wyłączać o zadanej porze, przyciemniać w dowolnym stopniu w zadanych porach i kontrolować stan poszczególnych urządzeń.

Inteligentne miasta są coraz bliżej

Inteligentne miasta są coraz bliżej

Philips Lighting stworzył za pomocą wirtualnej rzeczywistości zapowiedź tego, jak w 2030 roku mogłoby wyglądać miejskie życie. Podczas światowego kongresu Smart Cities Expo w Barcelonie, Philips Lighting Research podzielił się swoją wizją na temat tego, jak w ciągu nadchodzącego dziesięciolecia systemy kompleksowego zarządzania światłem odegrają kluczową rolę w tworzeniu inteligentnych miast.

Human Centric Lighting - oświetlenie zgodne z potrzebami człowieka

Human Centric Lighting - oświetlenie zgo...

Technologie sztucznego oświetlania wnętrz wciąż się rozwijają. Z jednej strony wzrasta wydajność energetyczna oświetlenia, a sposoby stosowania i kontrolowania światła na powierzchniach pracy wzrokowej są ulepszane. Z drugiej, dzięki wielu badaniom naukowym, za pomocą światła sztucznego aktywnie wpływamy na emocje, samopoczucie i produktywność pracy osób przebywających w oświetlanych wnętrzach.

Światło znakiem hotelowej marki

Światło znakiem hotelowej marki

Ludzie podróżujący po świecie w celach turystycznych lub biznesowych zatrzymują się w hotelach, od których oczekują atmosfery przytulnego domu lub luksusowego miejsca pracy. Hotele stosują różnorodne środki, aby przyciągnąć gości do siebie. Niepowtarzalną szansę wykreowania atmosfery potwierdzającej oferowany luksus może stać się światło. Oświetlenie może stanowić rozpoznawalny znak hotelowej marki.

Oświetlenie a BHP w biurach, przemyśle i handlu

Oświetlenie a BHP w biurach, przemyśle i...

Oświetlenie jest jednym z kluczowych czynników mających wpływ na bezpieczeństwo pracy. Choć dokładne wymogi względem jego parametrów są uzależnione od specyfiki zadań wykonywanych w zakładzie, istnieją również zalecenia ogólne, wspólne dla wielu rodzajów stanowisk pracy.

OŚWIETLANIE OBIEKTÓW