Oświetlenie profesjonalne | wnętrza handlowe  (2017-05-31)   PHILIPS

Podążając za światłem klienci MediaMarkt szybciej odnajdą poszukiwane produkty

Flagowy sklep sieci MediaMarkt, znajdujący się w centrum Eindhoven wprowadzi aplikację „Store Guide”. Pozwoli ona klientom sklepu na zlokalizowanie poszukiwanych produktów za pomocą smartfonów, a droga do odpowiedniego miejsca przebiegnie sprawnie i łatwo dzięki innowacyjnemu oświetleniu LED, będącemu częścią wewnętrznego systemu pozycjonowania.
 
  Aplikacja „Store Guide” wykorzystuje wysoce precyzyjny system pozycjonowania Philips Indoor oraz system wewnętrznego mappingu Aisle411, współpracującego z Philips Lighting. Każda oprawa LED firmy Philips zamontowana w sklepie nadaje swoją lokalizację poprzez niedostrzegalną dla ludzkiego oka modulację światła, wykrywaną przez aparat w smartfonie klienta. Tak zgromadzone informacje są wykorzystywane przez aplikację sklepu do wskazania drogi do konkretnego produktu lub wysłania informacji o ofertach specjalnych na podstawie położenia klienta. Wszystko to przy zachowaniu prywatności, jako że aplikacja nie pobiera żadnych danych osobowych.
 
Aplikacja „StoreGuide” rozpoczyna nową erę zakupów w sklepach sieci MediaMarkt. Pozostaje to w zgodzie z nową filozofią sprzedaży sieci, która polega na wyniesieniu doświadczenia zakupów w MediaMarkt, zarówno tych tradycyjnych jak i online, na kolejny poziom dzięki nowej koncepcji inspirujących i pełnych rozrywki sklepów.
 
- MediaMarkt jest liderem innowacji w dziedzinie obsługi klienta i technologii – powiedział Gordon Scholz, CEO holenderskiego oddziału MediaMarkt. - Aplikacja Store Guide idealnie się w to wpisuje. System pozycjonowania wewnątrz budynków Philips Lighting pozwala nam zaoferować naszym klientom inspirującą, przyjemną i wygodną formułę zakupów – dodał.
 
Aplikacja MediaMarkt Store Guide została napisana przez dostawcę rozwiązań e-biznesowych, Novomind. Za mapę cyfrową i trasy odpowiadała amerykańska firma Aisle411, wieloletni partner Philips Lighting. Pricer, spółka ze szwedzkiej grupy Electronic Shelf Labels, dostarczyła innowacyjny system ustalający lokalizację produktów na półkach. Aplikacja działa na systemach Android i iOS.
 
Aplikację MediaMarkt Store Guide można pobrać z Apple App Store lub Google Play Store. Może być używana w sklepach MediaMarkt Eindhoven Centrum i Arnhem.
 
Nowe oblicze sklepu MediaMarkt w Eindhoven zostało zaprezentowane klientom 26 kwietnia 2017 roku.
 
Zastosowany system pozycjonowania nie ma dostępu, nie pobiera i nie przechowuje informacji ze smartfonów klientów. Każda oprawa oświetleniowa przesyła jednokierunkowy strumień danych cyfrowych za pomocą technologii VLC. Ten jednokierunkowy strumień danych jest niewykrywalny dla ludzkiego oka, ale widoczny dla aparatu w smartfonie. Konsument zgadza się na korzystanie z usługi, pobierając aplikację sprzedawcy. Zakodowane informacje o lokalizacji używane są przez aplikację do świadczenia usług opartych na lokalizacji. Konsument może w każdej chwili wyłączyć aplikację. System pomaga kupującym zlokalizować produkty w sklepie z dokładnością do 30 centymetrów.
 
Źródło: Philips Lighting
 

Treści powiązane:Komentarze:


OŚWIETLANIE OBIEKTÓW