Oświetlenie profesjonalne | zasilanie i sterowania  (2016-10-21)   HELVAR

freeDim – bezprzewodowe sterowanie oświetleniem firmy Helvar


Firma Helvar, ekspert w dziedzinie sterowania oświetleniem, prezentuje najnowszy bezprzewodowy system sterowania freeDim. Jego główną ideą jest zapewnienie całkowicie spersonalizowanego rozwiązania zapewniającego możliwość łatwego sterowania oświetleniem bez potrzeby skomplikowanego programowania, które jest równocześnie wyjątkowo łatwe do instalacji i nie wymaga dodatkowego okablowania. Pełna konfiguracja, jak i również bieżąca regulacja jest możliwa dzięki bezpłatnej aplikacji freeDim app w telefonie mobilnym.


Bezprzewodowy system sterowania oświetleniem freeDim to idealne rozwiązanie dla modernizacji oświetlenia pomieszczeń. Od strony instalacyjnej wymagane jest wyłącznie podłączenie zasilania, jak dla klasycznej oprawy włącz/wyłącz. Dzięki temu system freeDim można stosować do sterowania oświetleniem w każdym wnętrzu, natomiast szczególnie polecane aplikacje to oświetlenie biur, pokojów spotkań i pomieszczeń zarządu.

 

 
Podstawę systemu stanowi jednostka centralna freeDim Master z dołączonym do niej sensorem  freeDim Sense, który jest zarówno czujnikiem światła, jak i czujnikiem obecności. Oba te elementy umieszczane są w oprawie oświetleniowej, która musi być wyposażona w zasilacz LED DALI.  W skład sterowanego systemu mogą wchodzić także kolejne oprawy oświetleniowe, jednak  wymagane jest wyposażenie ich w jednostki freeDim Follower. W skład systemu oświetlenia ze sterowaniem freeDim może chodzić maksymalnie 11 opraw – jedna z jednostką Master i do dziesięciu z jednostkami Follower. Komunikacja pomiędzy jednostką Master i jednostkami Follower odbywa się bezprzewodowo. Dodatkowo system jest już gotowy do współpracy z oprawami zapewniającymi możliwość regulacji temperatury barwowej światła białego, zgodnie z DALI type 8 i dopiero takie rozwiązanie daje pełnię możliwości.

 
Konfiguracja i sterowanie
 
Cała konfiguracja systemu i sterowanie oświetleniem odbywa się za pomocą bezpłatnej aplikacji freeDim app na telefon komórkowy, dostępnej dla systemu operacyjnego iOS w wersji 7 lub nowszej oraz systemu Android w wersji 4.3 lub nowszej. Po połączeniu aplikacji z jednostką sterującą freeDim Master przez Bluetooth telefonu można wykonać wstępną konfigurację systemu. Po jej zakończeniu dostępne są gotowe sceny, „podkowa” do bieżącej regulacji oraz dwie Moje Sceny.
 
Dostępne domyślnie funkcje to:
  • Activate – światło zimne, wysokie natężenie,
  • Focus – światło ciepłe, niższe natężenie,
  • Mimic – temperatura barwowa światła i jego natężenie zmieniają w domyślnym rytmie dobowym,
  • Adapt – regulacja od natężenia światła dziennego.
 
Jedną ze scen – Activate, Focus, Mimic, Adapt lub dwie Moje Sceny, można ustawić jako domyślną, aby właśnie ona załączyła się gdy wchodzimy do pomieszczenia i następuje połączenie Bluetooth.

 

 

 

Więcej informacji na temat freeDim i innych produktach Helvar znaleźć można na stronie internetowej http://www.helvar.com/products/freedim 
 
HELVAR

Business Development Manager (Poland): Przemysław Skorupa 
Tel.: +48 (0)60 216 3603
e-mail: przemyslaw.skorupa@helvar.com

 

 

Treści powiązane:Komentarze:


Katalogi

Katalog firm PL Katalog importerów  Katalog stron WWW

Archiwum informacji

Archiwum newsów

Forum dyskusyjne

Forum dyskusyjne wortalu LIGHTING.PL

Giełda pracy

Giełda pracy

Targi, konferencje

Targi, konferencje

Najciekawsze artykuły - oświetlenie profesjonalne

Oświetlenie placówek służby zdrowia

Oświetlenie placówek służby zdrowia

Na całym świecie liczba osób wymagających opieki zdrowotnej stale rożnie. W większości krajów europejskich zachodzą zmiany demograficzne polegające na starzeniu się społeczeństw. W najbliższych latach liczba pacjentów placówek służby zdrowia i ludzi w podeszłym wieku wymagających zorganizowanej opieki będzie rosła coraz bardziej. W ślad za tym będą też rosły potrzeby i wymagania stawiane placówkom opieki medycznej.

Inteligentne systemy oświetlanie ulic

Inteligentne systemy oświetlanie ulic

Ostatnie lata przynoszą dynamiczny rozwój techniki LED w zakresie systemów oświetlenia ulicznego. Instalacje oświetlenia ulicznego LED mogą być łatwo sterowane. Takie sterowanie może obejmować całe grupy lub nawet poszczególne indywidualne oprawy, które można załączać lub wyłączać o zadanej porze, przyciemniać w dowolnym stopniu w zadanych porach i kontrolować stan poszczególnych urządzeń.

Inteligentne miasta są coraz bliżej

Inteligentne miasta są coraz bliżej

Philips Lighting stworzył za pomocą wirtualnej rzeczywistości zapowiedź tego, jak w 2030 roku mogłoby wyglądać miejskie życie. Podczas światowego kongresu Smart Cities Expo w Barcelonie, Philips Lighting Research podzielił się swoją wizją na temat tego, jak w ciągu nadchodzącego dziesięciolecia systemy kompleksowego zarządzania światłem odegrają kluczową rolę w tworzeniu inteligentnych miast.

Human Centric Lighting - oświetlenie zgodne z potrzebami człowieka

Human Centric Lighting - oświetlenie zgo...

Technologie sztucznego oświetlania wnętrz wciąż się rozwijają. Z jednej strony wzrasta wydajność energetyczna oświetlenia, a sposoby stosowania i kontrolowania światła na powierzchniach pracy wzrokowej są ulepszane. Z drugiej, dzięki wielu badaniom naukowym, za pomocą światła sztucznego aktywnie wpływamy na emocje, samopoczucie i produktywność pracy osób przebywających w oświetlanych wnętrzach.

Światło znakiem hotelowej marki

Światło znakiem hotelowej marki

Ludzie podróżujący po świecie w celach turystycznych lub biznesowych zatrzymują się w hotelach, od których oczekują atmosfery przytulnego domu lub luksusowego miejsca pracy. Hotele stosują różnorodne środki, aby przyciągnąć gości do siebie. Niepowtarzalną szansę wykreowania atmosfery potwierdzającej oferowany luksus może stać się światło. Oświetlenie może stanowić rozpoznawalny znak hotelowej marki.

Oświetlenie a BHP w biurach, przemyśle i handlu

Oświetlenie a BHP w biurach, przemyśle i...

Oświetlenie jest jednym z kluczowych czynników mających wpływ na bezpieczeństwo pracy. Choć dokładne wymogi względem jego parametrów są uzależnione od specyfiki zadań wykonywanych w zakładzie, istnieją również zalecenia ogólne, wspólne dla wielu rodzajów stanowisk pracy.

OŚWIETLANIE OBIEKTÓW