Oświetlenie profesjonalne | wnętrza handlowe  (2016-12-20)   PHILIPS

Nowoczesne oświetlenie w Centrum Handlowym Posnania

Nowo otwarte centrum handlowe Posnania w stolicy wielkopolski zostało rozświetlone przez firmę Philips Lighting. Nowoczesne rozwiązania iluminacyjne zastosowano zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz budynku, w tym szczególnie okazałe w Forum – centralnej części galerii.

  Poznań jest największym ośrodkiem regionalnym, posiadającym prawie milion mieszkańców żyjących w jego obrębie. Centrum o powierzchni 100 000 m2 może pomieścić 220 butików, 40 kawiarni i restauracji oraz 40 średnich i dużych sklepów. To wyjątkowe miejsce spotkań mieszkańców Poznania i Wielkopolski. Światowe marki i trendy sąsiadują tam z lokalnymi produktami i kameralnymi zakątkami. Można tam nie tylko znaleźć modowe nowinki, ale też aktywnie spędzić czas w niezapomnianej atmosferze. Architektura miejsca wpisuje się w charakter miasta – otwartego i nowoczesnego. Oprócz części zakupowej w centrum handlowym znajdują się również przestrzenie biurowe, przez co jest ono prawdziwym wielofunkcyjnym ośrodkiem.
 
Oświetlenie zainstalowane przez Philips Lighting to prawie 10 000 opraw Philips LED z pierwszą instalacją Philips Color Kinetics IntelliHue. Dodatkowo zastosowany został system sterowania oświetleniem wewnątrz i na elewacji.
 
Philips Color Kinetics IntelliHue to zaawansowane podejście Philips Lighting do mieszania kolorów, które pozwala tej samej oprawie na zapewnienie wysokiej jakości koloru, ale też światła białego. Wiele kanałów źródeł światła LED łączy się w celu uzyskania pełnego spektrum dokładnie kontrolowanego światła, w tym milionów nasyconych kolorów, pasteli i jednolitego białego światła - wszystko z niezrównaną dokładnością barw w całym zakresie ich temperatur.
 
W specjalnie zaprojektowanej strefie Premium – Forum, gdzie klienci znajdą prawie dwadzieścia luksusowych marek oferujących odzież, akcesoria i biżuterię – po raz pierwszy zostały użyte nowe oprawy Philips PureGlow RGBW. Z kolei do oświetlania kryształowego żyrandola wykonanego przez firmę Preciosa, który jest największym żyrandolem w Europie, zastosowano Philips ColorBlast IntelliHue Powercore gen4.
 
Centrum Handlowe Posnania to modernistyczny budynek, przy tworzeniu, którego inwestor kierował się nie tylko walorami użytkowymi, ale też estetycznymi. Zastosowane przez Philips Lighting rozwiązania oraz systemy dostarczają oświetlenie najwyższej jakości, ale również podkreślają architekturę budynku i same tworzą ciekawe, artystyczne instalacje świetlne.
 
Źródło: Philips Lighting

Komentarze:


OŚWIETLANIE OBIEKTÓW