Oświetlenie profesjonalne | oprawy oświetleniowe  (2016-01-04)   PXF Lighting

ROMA LED – oprawa kasetonowa świecąca całą powierzchnią klosza

Oferta PXF Lighting rozszerzona została o nową kasetonową oprawę oświetleniową ROMA LED. Charakteryzuje się ona równomierną luminancją na całej powierzchni klosza i brakiem widocznych punktów świetlnych. Jednocześnie wysoka skuteczność świetlna oprawy kształtuje się na poziomie 115 lm/W.

  Do produkcji wykorzystano podzespoły renomowanych marek zapewniające wysoką skuteczność świetlną i bezobsługową eksploatację. Diody LED charakteryzują się dużą trwałością, skutecznością świetlną na poziomie 157 lm/W przy jednoczesnej odporności na częste cykle włączania/wyłączania. Układy zasilające oprawę ROMA LED posiadają wbudowane zabezpieczenia przeciwzwarciowe i przeciążeniowe oraz układ korekcji współczynnika mocy PFC.
 
ROMA LED przeznaczona jest do sufitów podwieszanych o module 600x600 z widoczna konstrukcją nośną. Rozwiązania zastosowane w oprawie zapewniają łatwy i szybki montaż oraz przyłączenie do sieci elektrycznej bez konieczności rozkręcania obudowy.
 
W oprawie wykorzystano diody LED z wąskiego zakresu chromatyczności. Istnieje możliwość regulacji wartości strumienia świetlnego poprzez zastosowanie czujników światła, automatyki i sterowania (np.: DALI).
 
Parametry oprawy ROMA LED
Moce: 32 W – 3600 lm, 47 W – 5400 lm
Barwa światła: 3000 K, 4000 K
Zasilanie: 230 V
Stopień ochrony: IP40
Żywotność diod LED: do 50 000 h
Wbudowane zabezpieczenia przeciwzwarciowe, przeciążeniowe
Dodatkowy układ korekcji współczynnika mocy PFC
 
Wykonanie
 • korpus z blachy stalowej malowanej proszkowo
 • dostępne klosze:
  • opalizowany (OPAL)
  • mikropryzmatyczny (MPRM)
  • pryzmatyczny (PRM)
 • diody LED renomowanych producentów
 • wysokiej jakości zasilacz LED
 
Montaż
 • w sufitach podwieszanych 600x600
 
Zastosowanie
 • przestrzenie użyteczności publicznej
 • przestrzenie biurowo-konferencyjne
 
Źródło: PXF Lighting
 

Komentarze:


Katalogi

Katalog firm PL Katalog importerów Katalog stron WWW

Archiwum informacji

Archiwum newsów

Forum dyskusyjne

Forum dyskusyjne wortalu LIGHTING.PL

Giełda pracy

Giełda pracy

Targi, konferencje

Targi, konferencje

Najciekawsze artykuły - oświetlenie profesjonalne

Oświetlenie placówek służby zdrowia

Oświetlenie placówek służby zdrowia

Na całym świecie liczba osób wymagających opieki zdrowotnej stale rożnie. W większości krajów europejskich zachodzą zmiany demograficzne polegające na starzeniu się społeczeństw. W najbliższych latach liczba pacjentów placówek służby zdrowia i ludzi w podeszłym wieku wymagających zorganizowanej opieki będzie rosła coraz bardziej. W ślad za tym będą też rosły potrzeby i wymagania stawiane placówkom opieki medycznej.

Inteligentne systemy oświetlanie ulic

Inteligentne systemy oświetlanie ulic

Ostatnie lata przynoszą dynamiczny rozwój techniki LED w zakresie systemów oświetlenia ulicznego. Instalacje oświetlenia ulicznego LED mogą być łatwo sterowane. Takie sterowanie może obejmować całe grupy lub nawet poszczególne indywidualne oprawy, które można załączać lub wyłączać o zadanej porze, przyciemniać w dowolnym stopniu w zadanych porach i kontrolować stan poszczególnych urządzeń.

Inteligentne miasta są coraz bliżej

Inteligentne miasta są coraz bliżej

Philips Lighting stworzył za pomocą wirtualnej rzeczywistości zapowiedź tego, jak w 2030 roku mogłoby wyglądać miejskie życie. Podczas światowego kongresu Smart Cities Expo w Barcelonie, Philips Lighting Research podzielił się swoją wizją na temat tego, jak w ciągu nadchodzącego dziesięciolecia systemy kompleksowego zarządzania światłem odegrają kluczową rolę w tworzeniu inteligentnych miast.

Human Centric Lighting - oświetlenie zgodne z potrzebami człowieka

Human Centric Lighting - oświetlenie zgo...

Technologie sztucznego oświetlania wnętrz wciąż się rozwijają. Z jednej strony wzrasta wydajność energetyczna oświetlenia, a sposoby stosowania i kontrolowania światła na powierzchniach pracy wzrokowej są ulepszane. Z drugiej, dzięki wielu badaniom naukowym, za pomocą światła sztucznego aktywnie wpływamy na emocje, samopoczucie i produktywność pracy osób przebywających w oświetlanych wnętrzach.

Światło znakiem hotelowej marki

Światło znakiem hotelowej marki

Ludzie podróżujący po świecie w celach turystycznych lub biznesowych zatrzymują się w hotelach, od których oczekują atmosfery przytulnego domu lub luksusowego miejsca pracy. Hotele stosują różnorodne środki, aby przyciągnąć gości do siebie. Niepowtarzalną szansę wykreowania atmosfery potwierdzającej oferowany luksus może stać się światło. Oświetlenie może stanowić rozpoznawalny znak hotelowej marki.

Oświetlenie a BHP w biurach, przemyśle i handlu

Oświetlenie a BHP w biurach, przemyśle i...

Oświetlenie jest jednym z kluczowych czynników mających wpływ na bezpieczeństwo pracy. Choć dokładne wymogi względem jego parametrów są uzależnione od specyfiki zadań wykonywanych w zakładzie, istnieją również zalecenia ogólne, wspólne dla wielu rodzajów stanowisk pracy.

OŚWIETLANIE OBIEKTÓW