Oświetlenie profesjonalne | iluminacja architektury  (2016-09-20)   PHILIPS

Instalacja Philips Lighting z technologią ColorKinetics oświetla Warsaw Spire

Firma Philips Lighting wyposażyła najwyższy w Polsce biurowiec Warsaw Spire w dynamiczną iluminację fasady składającą się z ponad 88 000 osobno programowalnych elementów. To największa tego typu instalacja Philips Lighting w Europie Środkowo-Wschodniej z wykorzystaniem technologii ColorKinetics.

  Niedawno otwarty kompleks Warsaw Spire zaprojektowany został zgodnie z najnowszymi rozwiązaniami konstrukcyjnymi i oświetleniowymi. Na 220-metrowym wieżowcu Warsaw Spire zamontowane są dwie instalacje LED zbudowane z systemu iColor FLEX ETO o wymiarach 71 m szerokości i 39 m długości.  Zbudowane są z 70 000 energooszczędnych diod LED RGB i zajmują łącznie 11 kondygnacji użytkowych obiektu. Łączna powierzchnia wyświetlania treści na obu częściach instalacji wynosi ponad 5500 m2, co można porównać do powierzchni boiska piłkarskiego. W rezultacie, treści wyświetlane zawieszonym na wysokości 160 m widoczne są w promieniu kilku km z dowolnego miejsca w Warszawie. To największe i najnowocześniejsze rozwiązanie tego typu w naszym kraju.
 
Drugim elementem instalacji iluminacyjnej Warsaw Spire jest kontur, czyli oświetlenie pionowych oraz poziomych krawędzi budynku (2 prostokątne ramki na skrzydłach elewacji) o łącznej długości 1 km. Dedykowany profil wyposażony został w iColorFlex oraz specjalnie zaprojektowany dyfuzor, umożliwiający obserwację z dowolnego miejsca względem obiektu.
 
W skład instalacji Philips Lighting wchodzą również elementy iluminacji dachu oraz iglic budynku. Iluminacja dachu zrealizowana została za pomocą 50 opraw ColorGraze MX4, a iluminacja iglic za pomocą 8 opraw ColorReach.
 
Technologia Philips ColorKinetics z powodzeniem wykorzystywana jest na całym świecie. Nasza najnowsza i największa jak dotąd instalacja w Europie Środkowo – Wschodniej z wykorzystaniem technologii ColorKinetics, która zastąpiła znany i lubiany neon Kocham Warszawę na Warsaw Spire, wzbudziła spore zainteresowanie warszawiaków już w trakcie pierwszych prób, które przeprowadzaliśmy na kilka dni przed otwarciem kompleksu. Cieszę się, że systemy oświetleniowe Philips Lighting zmieniają aglomeracje w miejsca nowoczesne i przyjazne mieszkańcom oraz wzmacniają wizerunek naszych partnerów biznesowych – mówi Bogdan Rogala, General Manager Philips Lighting CEE.
 
W prace wdrożeniowe, które trwały 1,5 roku, zaangażowano ponad 30 osób z firmy Philips oraz 12 firm partnerskich. Łączna długość przewodów wykorzystanych do uruchomienia instalacji (zasilanie, sterowanie) wyniosła ponad 12 km. Cały system oświetleniowy jest interaktywny – istnieje możliwość sterowania z poziomu telefonu komórkowego lub dedykowanej aplikacji.
 
Gdy rozpoczęliśmy budowę Warsaw Spire, daliśmy miastu pewną obietnicę. Obietnicę, że będzie to inna, przyjazna dla ludzi przestrzeń. Już podczas budowy niebo nad Warszawą rozjaśnił nasz neon „Kocham Warszawę”. Dziś razem ze wszystkimi mieszkańcami Warszawy możemy cieszyć się placem Europejskim, fontannami, zielenią i przestrzenią dla kultury i sztuki. Zintegrowana iluminacja na Warsaw Spire jest częścią naszej idei, by budynki otwierać na miasto i ludzi. Na elewacji Warsaw Spire pojawia się więc nie tylko napis „Kocham Warszawę”, ale i inne przekazy, ważne dla miasta i jego mieszkańców. Na przykład podczas EURO 2016 wspólnie kibicowaliśmy polskiej drużynie i prezentowaliśmy wyniki meczów. Dzięki iluminacji nasz budynek żyje tym, czym żyje miasto, będziemy również wykorzystywać ją w ramach kampanii CSR – mówi Jeroen van der Toolen, Dyrektor Zarządzający Ghelamco CEE.
 
Warsaw Spire to nowoczesny kompleks budynków biurowych zlokalizowany tuż przy stacji II linii metra Rondo Daszyńskiego. Jest największym, co do powierzchni kompleksem biurowym w kraju i najwyższym budynkiem biurowym w Polsce. Projekt tworzą trzy budynki, które łącznie oferują około 109 000 m2 nowoczesnej powierzchni biurowej: 49-kondygnacyjny budynek wieżowy o wysokości 220 metrów oraz dwa 55-metrowe budynki. Budowa Warsaw Spire trwała nieprzerwalnie trzy lata, a w maju 2016 roku nastąpiło oficjalne otwarcie inwestycji.
 
Źródło: Philips Lighting

Treści powiązane:Komentarze:


Katalogi

Katalog firm PL Katalog importerów  Katalog stron WWW

Archiwum informacji

Archiwum newsów

Forum dyskusyjne

Forum dyskusyjne wortalu LIGHTING.PL

Giełda pracy

Giełda pracy

Targi, konferencje

Targi, konferencje

Najciekawsze artykuły - oświetlenie profesjonalne

Oświetlenie placówek służby zdrowia

Oświetlenie placówek służby zdrowia

Na całym świecie liczba osób wymagających opieki zdrowotnej stale rożnie. W większości krajów europejskich zachodzą zmiany demograficzne polegające na starzeniu się społeczeństw. W najbliższych latach liczba pacjentów placówek służby zdrowia i ludzi w podeszłym wieku wymagających zorganizowanej opieki będzie rosła coraz bardziej. W ślad za tym będą też rosły potrzeby i wymagania stawiane placówkom opieki medycznej.

Inteligentne systemy oświetlanie ulic

Inteligentne systemy oświetlanie ulic

Ostatnie lata przynoszą dynamiczny rozwój techniki LED w zakresie systemów oświetlenia ulicznego. Instalacje oświetlenia ulicznego LED mogą być łatwo sterowane. Takie sterowanie może obejmować całe grupy lub nawet poszczególne indywidualne oprawy, które można załączać lub wyłączać o zadanej porze, przyciemniać w dowolnym stopniu w zadanych porach i kontrolować stan poszczególnych urządzeń.

Inteligentne miasta są coraz bliżej

Inteligentne miasta są coraz bliżej

Philips Lighting stworzył za pomocą wirtualnej rzeczywistości zapowiedź tego, jak w 2030 roku mogłoby wyglądać miejskie życie. Podczas światowego kongresu Smart Cities Expo w Barcelonie, Philips Lighting Research podzielił się swoją wizją na temat tego, jak w ciągu nadchodzącego dziesięciolecia systemy kompleksowego zarządzania światłem odegrają kluczową rolę w tworzeniu inteligentnych miast.

Human Centric Lighting - oświetlenie zgodne z potrzebami człowieka

Human Centric Lighting - oświetlenie zgo...

Technologie sztucznego oświetlania wnętrz wciąż się rozwijają. Z jednej strony wzrasta wydajność energetyczna oświetlenia, a sposoby stosowania i kontrolowania światła na powierzchniach pracy wzrokowej są ulepszane. Z drugiej, dzięki wielu badaniom naukowym, za pomocą światła sztucznego aktywnie wpływamy na emocje, samopoczucie i produktywność pracy osób przebywających w oświetlanych wnętrzach.

Światło znakiem hotelowej marki

Światło znakiem hotelowej marki

Ludzie podróżujący po świecie w celach turystycznych lub biznesowych zatrzymują się w hotelach, od których oczekują atmosfery przytulnego domu lub luksusowego miejsca pracy. Hotele stosują różnorodne środki, aby przyciągnąć gości do siebie. Niepowtarzalną szansę wykreowania atmosfery potwierdzającej oferowany luksus może stać się światło. Oświetlenie może stanowić rozpoznawalny znak hotelowej marki.

Oświetlenie a BHP w biurach, przemyśle i handlu

Oświetlenie a BHP w biurach, przemyśle i...

Oświetlenie jest jednym z kluczowych czynników mających wpływ na bezpieczeństwo pracy. Choć dokładne wymogi względem jego parametrów są uzależnione od specyfiki zadań wykonywanych w zakładzie, istnieją również zalecenia ogólne, wspólne dla wielu rodzajów stanowisk pracy.

OŚWIETLANIE OBIEKTÓW