Oświetlenie profesjonalne | drogi i ulice  (2016-11-29)   OSRAM OPTO SEMICONDUCTORS

Technologia LED dla bezpieczeństwa i wydajności w oświetleniu zewnętrznym

Rozwiązania oświetleniowe przeznaczone do użytku zewnętrznego muszą spełniać rygorystyczne wymogi związane z ich niezawodnością, odpornością, konserwacją oraz eksploatacją. Z tych właśnie przyczyn technologia LED jest coraz chętniej wybieranym rozwiązaniem. Jej zastosowanie wpływa na oszczędność energii, zmniejszenie kosztów użytkowania, a także poprawę bezpieczeństwa.

 


W wyborze oświetlenia zewnętrznego kluczową rolę pełnią niezawodność i wytrzymałość. Oprawy oświetlenia zewnętrznego muszą być odporne na trudne warunki atmosferyczne, promieniowanie UV, korozję i uszkodzenia chemiczne, aby zawsze zapewnić stabilną wydajność i wysoki strumień świetlny. W przypadku oświetlania ulic, tuneli i autostrad bardzo ważną cechą montowanych systemów jest także funkcjonalność i możliwość sprawnego serwisowania.
 
Oświetlenie uliczne to najbardziej restrykcyjny i wymagający typ oświetlenia zewnętrznego. Zazwyczaj wymaga ono opraw o strumieniu świetlnym rzędu od 5 000 lm do 15 000 lm i współczynniku oddania barw (CRI) na poziomie ponad 70. Dodatkowo, w zależności od kraju, dochodzi szereg norm związanych z regulacjami prawnymi i wymogami dotyczącymi instalacji ulicznego oświetlenia. Z tej właśnie przyczyny urbaniści oraz osoby odpowiedzialne za oświetlenie miejskie coraz częściej zastępują tradycyjne wysokoprężne lampy wyładowcze nowoczesnymi systemami oświetleniowymi opartymi na technologii LED.
 
Diody LED firmy Osram Opto Semiconductors, takie jak Oslon SSL, Oslon Square lub Duris P zostały opracowane właśnie specjalnie pod kątem oświetlenia zewnętrznego, spełniając wszystkie wymogi co do intensywności światła oraz wartości CRI. Dodatkowo, są one rozwiązaniem bardzo energooszczędnym i wydajnym. Niezwykle wysoka trwałość w trudnych warunkach pracy oraz prostota konserwacji dzięki łatwej wymianie pozwalają znacznie obniżyć koszty ich użytkowana i zwiększyć bezpieczeństwo uczestników ruchu drogowego.
 
Źródło: Osram Opto Semiconductors

Treści powiązane:Komentarze:


OŚWIETLANIE OBIEKTÓW