Oświetlenie profesjonalne | iluminacja architektury  (2014-10-09)  

Niestandardowe oświetlenie kościoła w Brodnicy

Firma Luxon LED stworzyła niestandardowy projekt nowego oświetlenia kościoła w miejscowości Brodnica w województwie kujawsko-pomorskim. Świątynia potrzebowała elementów dekoracyjnych, które podkreślą nowoczesny styl budowli.

Do wykonania niecodziennego oświetlenia wnętrza kościoła wykorzystano kilkadziesiąt opraw LED o dwóch barwach światła, które zostały dostosowane specjalnie do potrzeb tego indywidualnego projektu. Całą przestrzeń nawy głównej zdobi światło w kolorze bursztynowym (amber), natomiast na łukach drewnianego stropu pojawiły się kontrastowe, kolorowe akcenty uzyskane dzięki zastosowaniu niebieskiej barwy światła. Do niestandardowego oświetlenia wnętrza wykorzystane zostały oprawy oświetleniowe typu Intel:LED Medium produkowane przez firmę Luxon LED.

- Koncept oświetlenia brodnickiego kościoła swoją formą całkowicie odchodzi od pomysłów, które wcześniej realizowaliśmy. Stworzyliśmy projekt, który wkomponował się we wnętrze budynku kojarzonego z bardziej tradycyjną architekturą– mówi Andrzej Przybył, kierujący zespołem projektantów oświetlenia.

Unikatowy projekt oświetleniowy pozwolił na uzyskanie ciekawego i niestandardowego efektu wizualno-estetycznego. Użycie opraw oświetleniowych wykorzystujących technologię LED jest doskonałym dowodem na to, że nowe, ciekawe i śmiałe rozwiązania oświetleniowe mogą być z powodzeniem stosowane w wielu obiektach architektonicznych.
 
 


 
 
Źródło: Luxon LED

 

Komentarze:


OŚWIETLANIE OBIEKTÓW

Advertisement