Oświetlenie profesjonalne | obiekty architektoniczne  (2017-08-21)   PHILIPS LIGHTING

FC Sevilla dołącza do klubów stosujących dynamiczną technologię oświetlenia LED

Philips Lighting podpisał umowę o zmianę oświetlenia stadionu Ramón Sánchez Pizjuán hiszpańskiego klubu FC Sevilla, mogącego pomieścić 42,500 fanów. Firma zainstaluje nowe, ledowe oświetlenie boiska, spełniające wymogi międzynarodowych federacji oraz stacji transmitujących, w tym wymogi do rozdzielczości 4K (ultra-high definition TV), które hiszpańska La Liga przyjęła za standard.

 


Zainstalowane zostaną też ruchome, kolorowe punkty połączone z oświetleniem i ledowymi panelami, umożliwiające tworzenie przed meczami spektakularnych widowisk świetlno-muzycznych. To wzmocni przeżycia fanów oraz podkreśli wielofunkcyjność stadionu, który nadaje się do organizacji wielu różnych widowisk.
 
- Po kompleksowym remoncie z lata 2015, ta współpraca to kolejny krok pokazujący, że stadion Ramón Sánchez-Pizjuán jest miejscem pierwszej klasy. Uważamy że to bardzo ważne, żeby oświetlenie spełniało wymogi transmisji telewizyjnych i bardzo cieszymy się, że to Philips Lighting wdroży swoją technologię – skomentował nawiązanie partnerstwa José Castro, szef FC Sevilla.
 
Oświetlenie zainstalowane zostanie podczas przerwy letniej, na czas przed otwarciem nowego sezonu piłkarskiego. System oświetlenia Philips ArenaVision składa się z 360 opraw Philips ArenaVision LED gen2 i 8 ruchomych reflektorów Philips Vari-Lite VL6000, do oświetlenia rekreacyjnego, zdalnie sterowanego poprzez konsolę Philips NEO. Boisko oświetlone będzie w najwyższej jakości, zgodnie z najnowszymi standardami transmisji dla telewizji 4K, więc oglądający będą widzieć najdrobniejsze detale nawet przy zwolnionym tempie, bez migotania charakterystycznego dla starszych, konwencjonalnych systemów oświetlenia.
 
Nowa technologia LED daje klubom możliwość błyskawicznej zmiany oświetlenia (w przeciwieństwie do starych systemów, które potrzebowały czasu na rozgrzanie) oraz dostosowania do całego szeregu zastosowań - od oświetlenia części boiska podczas treningów po tworzenie przedmeczowych spektakli światła i dźwięku czy też opraw koncertów i innych wydarzeń. System może być sterowany zdalnie.
 
- Nic dziwnego w, że Sevilla, najstarszy klub piłkarski w najwyższej lidze hiszpańskiej jest też pionierem technologii. Nowe oświetlenie boiska dostarczy naszym fanom przeżyć, jakich nie oferuje żaden inny klub w kraju – powiedział Josep M. Martínez, CEO w Philips Lighting Spain and Portugal. –Dzięki temu stadion stanie się najwyższej klasy miejscem wydarzeń międzynarodowych no i oczywiście widzowie przed telewizorami nie będą zaniedbani. Będą mogli podziwiać swoich ulubionych graczy w najdrobniejszych szczegółach dzięki 4K.

Philips Lighting dostarczy też właścicielom stadionu kompleksowych usług oświetleniowych. Poza 10-letnim okresem gwarancji na reflektory, firma przeprowadzi szkolenie z korzystania z systemu Philips ArenaVision LED, obejmujące również programowanie scen. Umowa zakłada też zarządzanie, zamówienie, szkolenie i przekazanie oraz kompleksowe serwisowanie przez okres 5 lat. Sevilla jest już drugim w tym miesiącu klubem, który zamówił oświetlenie boiska Philips ArenaVision LED z kolorowymi, ruchomymi reflektorami Philips VL6000. Pierwszym klubem był francuski Olympique Lyonnais, który zamówił upgrade swojego stadionu Parc Olympique Lyonnais.
 
Źródło: Philips Lighting

Komentarze:


OŚWIETLANIE OBIEKTÓW

Advertisement