Oświetlenie profesjonalne | obiekty architektoniczne  (2017-03-06)   ES-SYSTEM

Oświetlenie żródłem metamorfozy zabytkowej Willi Neumana w Gliwicach

Dzięki zastosowaniu nowatorskich rozwiązań projektowych i oświetleniowych w zabytkowej Willi Neumana w Gliwicach udało się przy zachowaniu oryginalnej, unikatowej bryłę budynku nadać mu nowoczesny charakter. Po remoncie budynek odzyskał dawny blask. W realizacji wykorzystano oprawy oświetleniowe, które podkreślają wyjątkowe walory architektoniczne willi. Projekt rewitalizacji otrzymał II nagrodę w kategorii Rewitalizacja w konkursie Eurobuild Awards w Architekturze 2016.

 


Odpowiednio dobrane, wysokiej jakości, oświetlenie jest w stanie podkreślić wyjątkowy charakter miejsca, uwypuklić jego najważniejsze elementy. W ES-SYSTEM tworzymy oprawy dostosowane do funkcji każdej przestrzeni, a dzięki połączeniu w projekcie opraw, odpowiednich źródeł światła i funkcji optycznych jesteśmy w stanie zaspokoić oczekiwania wymagających klientów. W przypadku willi Neumana dzięki odpowiednio dobranym oprawom stworzyliśmy idealne tło, oddające niepowtarzalny klimat willi – mówi Rafał Gawrylak, prezes spółki ES-SYSTEM, która dostarczyła oprawy do oświetlenia obiektu.
 
 
Efektowne oświetlenie podkreśla piękno zabytku
 
Rewitalizacja zabytkowej Willi Neumana w Gliwicach odbyła się z dbałością o zachowanie historycznego wyglądu i zabytkowych elementów wystroju wnętrz. Jednocześnie w projekcie wykorzystano biel, szkło i drewno, które dodały miejscu nowoczesnego charakteru. Do takiego wykończenia idealnie dopasowały się oprawy wykorzystujące LED-owe źródła światła, które dają równomierne, doskonale rozproszone światło. Zastosowano oprawy, których kształt może być specjalnie, indywidualnie dostosowany na potrzeby inwestycji kształt, co daje nieograniczoną możliwość aranżacji. Dzięki temu system pasuje do każdego rodzaju wnętrz, nadając im niespotykany charakter. Dodatkowo oprawy wbudowane w szklaną klatkę schodową stworzyły wyjątkową, nowoczesną kompozycję.

 

 
Parking i plac przed budynkiem zostały efektownie oświetlone. Elementy oświetlenia architektonicznego elewacji, zwłaszcza w nocy, uwypuklają piękno odrestaurowanego budynku.
 
Willa Neumanna w Gliwicach to niezwykły obiekt wybudowany na początku XX wieku. W budynku przeprowadzono remont na szeroką skalę, z dbałością o zachowanie historycznego wyglądu i zabytkowych elementów wystroju wnętrz.
 
Źródło: ES-System

Treści powiązane:Komentarze:


OŚWIETLANIE OBIEKTÓW

Advertisement