Oświetlenie profesjonalne | obiekty architektoniczne  (2017-04-05)   PHILIPS LIGHTING

Oszałamiające piękno LEDowej iluminacji wodospadów Niagara

Philips Lighting ogłosił, że systemy sterowania Philips zostaną wykorzystane do zarządzania nowym, oszałamiającym i kolorowym oświetleniem wodospadów Niagara – wysokich na ponad 50 metrów i najsławniejszych na świecie wodospadów, znajdujących się na granicy USA i Kanady.

  Systemy Philips Entertainment Lighting są podstawą ostatniej modernizacji. Dwie, powszechnie używane w oświetleniu teatralnym, konsole Philips Strand Lighting NEO łączą 1400 opraw kolorowych świateł LED dostarczanych przez firmy trzecie w ramach projektu modernizacji oświetlenia wodospadów Niagara. Oprawy podzielone są na 350 stref i umożliwiają wyświetlenie efektów takich jak zachód i wschód słońca, czy też „zorza polarna”. Wszystko to na naturalnym ekranie, tworzonym przez ponad 270 000 litrów wody spadających w ciągu zaledwie sekundy.
 
Celem projektu jest dostarczenie odwiedzającym nowych wrażeń oraz oszczędność energii wynikająca z użycia oświetlenia LED. Wymiana ksenonowego systemu oświetlenia będzie kosztować 4 miliony dolarów i zapewni oszczędność na poziomie 60%. Emitowane światło będzie od 4 do 14 razy jaśniejsze, w zależności od tego, która spośród 18 tys. dostępnych barw będzie akurat wyświetlana. Projekt wdrażany jest przez konsorcjum: ECCO Electric Ltd, Salex Inc, Mulvey & Banani Lighting Inc, Sceneworks oraz Stanley Electric, a jego odsłonięcie miało miejsce 1 grudnia 2016.
 
Colin Kavanagh, główny manager w Philips Entertainment Lighting, powiedział – Był to wymagający i ambitny projekt, zrealizowany w jednym spośród 10 najczęściej odwiedzanych przez turystów miejsc na świecie. Przepiękny nocny spektakl, który pomogliśmy stworzyć dowodzi, że na naszych elastycznych systemach do zarządzania naprawdę można polegać i nadają się one nie tylko do oświetlania koncertów i wydarzeń scenicznych.


Czemu Philips Strand Lighting NEO?

- Od pierwszej fazy projektu wiedzieliśmy, że potrzebujemy wydajnego systemu do zarządzania oświetleniem, który pozwoli nam w naturalny i płynny sposób tworzyć zaprojektowane przez nas efekty – powiedział Alan McIntosh, Senior Lighting Designer w Mulvey and Banani Lighting.
 
Ron Foley, z Sceneworks polecił konsolę Philips Strand Lighting NEO. – Wiedzieliśmy, że NEO będzie idealną platformą dla tak wyjątkowych wymogów naszego ogromnego projektu. Potrzebowaliśmy indywidualnego sterowania DMX oraz prostego interfejsu na ekranie dotykowym, tak żeby mogli nim zarządzać wolontariusze bez potrzeby zaawansowanego szkolenia.
 
Philips Entertainment Lighting zaprojektował dostosowane rozwiązania w oprogramowaniu dla dalszej poprawy wydajności i ułatwiania programowania konsoli NEO.
 
- Byłem pod wrażeniem opcji ustawień paint box, które zostały dodane do projektu – powiedział McIntosh. – To proste i wydajne rozwiązanie dodało fantastycznych efektów końcowych do niektórych z zaprojektowanych przez nas scenariuszy. Oprogramowanie Channel Matrix pozwoliło na wierne odtwarzanie wzorów świetlnych z ekranu. Dzięki temu, zespół może szybko wybrać konkretny fragment wodospadów i dostować kolor oświetlenia po prostu rysując okno wokół tej strefy na ekranie dotykowym.
 
Źródło: Philips Lighting
 

Treści powiązane:Komentarze:


OŚWIETLANIE OBIEKTÓW

Advertisement