Oświetlenie profesjonalne | wnętrza handlowe  (2014-10-05)  

Nowa jakość w oświetlaniu żywności

Na krajowym rynku pojawiły się nowe oprawy LED dla branży spożywczej. Oświetlenie renomowanej marki Ledionopto, oferowane przez wyłącznego polskiego dystrybutora – firmę Lumiverso, przeznaczone do oświetlania mięsa, pieczywa i nabiału zwiększa atrakcyjność produktów i podkreśla ich świeżość.
 
 
Branża spożywcza coraz częściej docenia zalety oświetlenia diodowego. Oprawy LED znajdują zastosowanie zarówno na halach produkcyjnych, jak i w punktach sprzedaży. Firma Lumiverso, specjalizująca się w realizacji oświetlenia obiektów komercyjnych, wprowadza na polski rynek nową linię produktów dla sklepów z żywnością. Jako wyłączny dystrybutor Ledionopto, renomowanego producenta opraw LED z Tajwanu, proponuje trzy rodzaje opraw przeznaczonych do oświetlania mięsa, pieczywa i nabiału. Nowe oprawy cechuje duża wydajność, niski pobór energii, długa żywotność i komponenty wysokiej jakości. Całość została wykonana tak, by jak najlepiej sprawdzać się w oświetlaniu produktów spożywczych, szczególnie świeżych.

 

 
 
Każdy z trzech oferowanych typów opraw świeci światłem białym o innej temperaturze barwowej zoptymalizowanej do oświetlania różnych produktów. Oprawa typu Ruby przeznaczona jest do oświetlania mięsa i wędlin. Skutecznie podkreśla czerwone barwy produktów i pomaga klientom ocenić ich jakość. Oprawa Aroma zapewnia światło, które wybiorą sprzedawcy pieczywa. Oprawa Snowhite jest przeznaczona m.in. do oświetlania nabiału, ale sprawdzi się również w oświetleniu półek z owocami i warzywami.
 
Specjaliści od marketingu wiedzą, jak ważna jest odpowiednia ekspozycja produktu, gdy chodzi o zwiększenie jego sprzedaży. Odpowiednio dobrane światło pomaga podkreślić zalety towaru i zwiększyć jego atrakcyjność w oczach klientów, a dedykowane oprawy oświetleniowe są coraz popularniejsze w świecie handlu. Źródła swiatła LED są najbardziej wydajne w niskich temperaturach, a w takich właśnie przechowuje się żywność. To technologia stworzona do zastosowania w branży spożywczej.
 
Nowe oprawy LED emitują znikome ilości ciepła. Nie wpływają więc na świeżość oświetlanego towaru. Co więcej, bardzo dobry wskaźnik oddawania barw gwarantuje lepszą ekspozycję produktów. Fakt, że diody LED cechuje bardzo niski pobór mocy, ma znaczenie dla kosztów zużycia energii elektrycznej ponoszonych przez sklep. Mogą one być nawet o 80 proc. niższe, jeśli większość oświetlenia w obiekcie zostało oparte na technologii diodowej.
 
 
Źródło: Lumiverso

Komentarze:


OŚWIETLANIE OBIEKTÓW

Advertisement