Oświetlenie profesjonalne | źródła światła  (2014-10-27)  

Verbatim przedstawia oświetlenie LED GU10

Verbatim przedstawił profesjonalne oświetlenie LED PAR16 z trzonkiem GU10 o strumieniu świetlnym do 660 lm – prawie dwukrotnie wyższym niż standardowa punktowa lampa halogenowa o mocy 50 W.

Wykorzystując technologię stworzoną przez firmę matkę Verbatima – Mitsubishi Chemical Corporation (MCC) – wysokowydajne lampy LED uzyskują zwiększony współczynnik chłodzenia. W połączeniu z usprawnionym przepływem powietrza i najnowszą technologią COB (ang.: chip-on-board), lampy mogą pracować z większą mocą bez przegrzania, oferując do 40 000 h pracy.

Najnowsza seria LED GU10 firmy Verbatim jest wyposażona w diamentową optykę ogniskującą, która rozprasza światło w taki sposób, aby uniknąć rażącego światła, bocznych promieni czy jaśniejszych punktów, które mogą występować w produktach konkurencyjnych. Lampy są przeznaczone do użytku w podwyższonych pomieszczeniach występujących w punktach usługowych lub wypoczynkowych. Dzięki kątowi wiązki światła 35°, lampy oświetlają wybrane miejsce, przy minimalnym rozproszeniu światła. Kompaktowa budowa lamp PAR16 (50 mm średnica, 56 mm wysokość) umożliwia łatwy montaż.

Lampy LED Verbatim PAR16 GU10 klasy A+ są o 25% bardziej wydajne niż poprzednie generacje i umożliwiają efektywną kosztowo wymianę lamp halogenowych. Lampy te oferują korzyści w postaci oszczędności energii związanej z technologią LED, jednocześnie zapewniają wyjątkowo wysoką jasność, kontrolę strumienia świetlnego i długi czas pracy.

Rodzina czterech lamp punktowych PAR16 GU10 o mocach 8,5 W oferuje różne strumienie świetlne i temperatury barwowe światła. Zakres wartości strumienia świetlnego wynosi od 590 lm do 660 lm, co odpowiada przedziałowi światłości od 1180 cd do 1340 cd. Zakres temperatur barwowych światła wynosi od 2700 K do 4000 K. Trzy spośród lamp oferują możliwości przyciemnienia światła, umożliwiając dostosowanie do wymagań oświetleniowych pomieszczenia. Czwarty model lampy w tej rodzinie jest alternatywą w zastosowaniach profesjonalnych, nieposiadającą dodatkowej opcji przyciemnienia, aby osiągnąć maksymalną niezawodność i czas życia. Verbatim oczekuje wysokiego popytu na ten model.
 
 

 
 
 Dodatkowo cztery punktowe światła PAR16 GU10 o mocach 6 W  mają strumień świetlny od 400 lm do 450 lm, co odpowiada żarówce halogenowej o mocy 60 W. Lampy LED mają od światłość 1000 cd do 1170 cd i temperaturę barwową od 2700 K do 4000 K. Mogą one również współpracować ze ściemniaczami.

Nowe LED Verbatim PAR16 GU10, stworzone z udziałem technologii Mitsubishi, podnoszą poprzeczkę w zakresie jasności i jakości światła. Dzięki uznanej przez klientów niezawodności produktów LED Verbatim, oczekujemy wysokiego popytu na te wysokowydajne lampy. Szeroka oferta LED umożliwi profesjonalistom zajmującym się oświetleniem wybrać produkt zgodnie z ich wymaganiami – powiedziała Jeanine Chrobak, Business Commercial Manager LED EUMEA, Verbatim.

Źródło: Verbatim

 

Komentarze:


OŚWIETLANIE OBIEKTÓW

Advertisement