Artykuły

Oświetlenie domu Oświetlenie biura Oświetlenie przemysłowe Efektywność energetyczna

Oświetlenie domowe | oprawy stojące  (2014-02-12)  

Designerskie lampy z ręcznie formowanego szkła


Nowe marki na polskim rynku oświetleniowym pojawiają się stosunkowo rzadko. W 2013 roku spółka Touch Point stworzyła markę 4concepts, która obejmuje dwie kolekcje lamp szklanych oraz szkła użytkowego.
 

Idea powstania obu kolekcji wywodzi się z wieloletniego doświadczenia współpracujących z tą marką designerów i wytwórców, w zakresie projektowania i produkcji ręcznie formowanego szkła.

 

 
 
Dzięki szerokiemu wachlarzowi kształtów i kolorów lampy 4concepts znakomicie komponują się z wystrojem zarówno tradycyjnych jak i nowoczesnych wnętrz.

Szkło ozdobne i użytkowe 4concepts jest z kolei kolekcją zaprojektowaną w taki sposób, aby możliwe było różnorodne zastosowanie tych przedmiotów i nadanie im różnych funkcji. Każdy element kolekcji, w zależności od potrzeb i upodobań użytkownika, może być wazonem, świecznikiem lub pojemnikiem na drobiazgi. Od wielorakich zastosowań tych produktów pochodzi nazwa serii – 4concepts.
 
Twórcą i właścicielem marki 4concepts jest spółka Touch Point, która oprócz projektowania i produkcji prowadzonej w Polsce, zajmuje się także sprzedażą i dystrybucją przedmiotów z obu kolekcji.
 
Marka 4concepts zostanie zaprezentowana podczas targów All on Design, towarzyszących targom Światło 2014, które odbędą się w dniach 26-28 lutego 2014 r. w Warszawie. Wśród wystawionych przedmiotów wykonanych z ręcznie formowanego szkła, znajdzie się wiele modeli lamp szklanych oraz kilkanaście modeli przedmiotów użytkowych. Wystawiane produkty będą pochodziły z aktualnych kolekcji dostępnych na rynku. Zaprezentowanych zostanie także kilka wzorów z nowej kolekcji na 2014 rok.

 

 
 
Źródło: Touch Point
 
 

Komentarze: