Oświetlenie profesjonalne | wnętrza biurowe  (2017-09-11)   ES-SYSTEM

Nowoczesne oświetlenie biurowe siłą największych firm

Przyjazne środowisko pracy, odpowiednia przestrzeń gwarantująca koncentrację oraz odpoczynek to bardzo ważne czynniki dla świadomych kandydatów ubiegających się o pracę i analizujących wszystkie aspekty dotyczącego nowego pracodawcy, by w efekcie dokonać właściwego wyboru. Aby zapewnić dobrą atmosferę w biurze konieczna jest instalacja odpowiedniego oświetlenia. Ma ono ogromny wpływ na efekty pracy, samopoczucie, a nawet zdrowie. Potwierdzają to badania kliniczne, jak i doświadczenie specjalistów.

- Zarówno wyniki badań klinicznych, jak i moja wieloletnia praktyka lekarska potwierdzają, że światło jest dla procesów naszego widzenia niezmiernie istotne. Wielokrotnie spotkałam się z pacjentami, u których niewłaściwe światło do pracy czy do czytania spowodowało progresję wady. Dlatego szczególną wagę powinniśmy przykładać do właściwego oświetlenia miejsc, w których czytamy, pracujemy czy uczymy się – mówi Aleksandra Kuska-Grządziel, lekarz okulista.

O tych zależnościach wiedzą zarówno pracodawcy, jak i pracownicy. I to właśnie oni przywiązują coraz większą uwagę do warunków pracy. Zakres obowiązków, odpowiednie wynagrodzenie czy pakiet socjalny to oczywiście ważne kwestie dla kandydata, ale równie istotne staje się dla niego przyszłe miejsce wykonywania obowiązków. Dlatego przedsiębiorcy coraz częściej dbają o zapewnienie odpowiednich warunków sprzyjających efektywnej pracy, a także dających możliwość odpoczynku. Zapewnienie tych kluczowych kwestii gwarantuje im przychylność najlepszych kandydatów, którzy zasilą szeregi specjalistów w ich firmie.

W jaki więc sposób zapewnić pracownikom przestrzeń sprzyjającą efektywnej pracy i jednocześnie ograniczyć zużycie energii w biurze? Najlepszym rozwiązaniem jest zastosowanie zaawansowanych rozwiązań technologicznych, które pozwalają na zaprogramowanie oświetlenia ściśle dopasowanego do preferencji. Zastosowanie oświetlenia LED-owego oraz Inteligentnych Systemów Sterowania nie tylko gwarantuje oszczędność energii nawet do 80%, ale też zapewnia idealne warunki do efektywnej pracy.

W ostatnim czasie, w Warszawie, zrealizowane zostały dwa wyjątkowe projekty oświetlenia wnętrz biurowych. Biurowce Warsaw Spire oraz The Tides to miejsca, które momentalnie stały się symbolem nowoczesnej stolicy i zaliczane są do wybitnych projektów architektonicznych. Firma ES-System  kompleksowo wyposażyła te budynki w oświetlenie LED, które podkreśliło ich nowoczesne bryły oraz ciekawe aranżacje wnętrz.  Te realizacje to przykład doskonałego kompromisu, pomiędzy energooszczędnością budynku, a zapewnieniem wyjątkowego komfortu i atmosfery pracy.

 
Biurowiec Warsaw Spire w WarszawieBiurowiec The Tides w Warszawie

 
Źródło: ES-System

Treści powiązane:Komentarze:


OŚWIETLANIE OBIEKTÓW