Oświetlenie profesjonalne | oprawy oświetleniowe  (2017-12-15)   LENA LIGHTING

Lena Lighting rozbudowała ofertę oświetlenia ulicznego i drogowego

Firma Lena Lighting rozbudowała swoją ofertę oświetlenia ulicznego i drogowego. Po wprowadzeniu na rynek oprawy Corona Lite LED oraz po uzyskaniu certyfikatu ENEC dla oprawy Corona Road LED, przyszedł czas na wprowadzenie kolejnej nowości. Ofertę Lena Lighting wzbogaciła uniwersalna oprawa uliczno-drogowa Corona Street LED.

 


Szeroki zakres mocy i strumieni świetlnych umożliwia zastosowanie oprawy w bardzo różnych sytuacjach oświetleniowych. Świetnie sprawdzi się ona, np. jako oświetlenie dróg miejskich z chodnikami po obu stronach. Stosując oprawę o mocy 86 W przy jednostronnym rozstawieniu 10-metrowych słupów w odległości 33 m od siebie, uzyskujemy na jezdni parametry wymagane przez klasę M4, a na obu chodnikach o szerokości 2 metry - klasę oświetleniową P2. Oprawa znajdzie też zastosowanie w coraz częściej spotykanych sytuacjach, gdzie jezdni towarzyszy ścieżka rowerowa i chodnik, np. przy jezdni o szerokości 7 m i oddalonej od niej o 2 m ścieżce rowerowej 1,5 m wraz z przylegającym do ścieżki chodnikiem 1,5 m. Dzięki zastosowaniu opraw o mocy 52 W na słupach o wysokości 9 m w odległości co 37 m, uzyskamy odpowiednio klasę oświetleniową M5 dla jezdni i dla chodnika oraz klasę P4 dla ścieżki rowerowej (według normy PN-EN 13201:2016). Nowa oprawa idealnie nadaje się zatem do oświetlania zarówno dróg osiedlowych, jak i głównych arterii miejskich.
 
Oprawę wyposażono w zintegrowany energooszczędny panel LED, dzięki czemu charakteryzuje się ona wysoką skutecznością świetlną. Jej korpus i uchwyt wykonano z ciśnieniowego odlewu aluminium, pomalowanego proszkowo na kolor szary. W oprawie zastosowano kierunkowe matryce soczewkowe wykonane z PMMA, a klosz wykonano z szyby hartowanej. Oprawa charakteryzuje się bardzo wysokim stopniem szczelności IP66 oraz odpornością na udary mechaniczne IK08. Zintegrowany, regulowany skokowo uchwyt pozwala na regulację kąta nachylenia oprwy. Standardowo oprawa wyposażona jest w zabezpieczenie przeciwprzepięciowe SP10kV. Jako opcje oferowane jest sterowanie sygnałem DALI oraz LineSwitch, możliwość zaprogramowania 5-stopniowej redukcji mocy oraz CLO – utrzymanie strumienia świetlnego w czasie.
 
Cała rodzina opraw Corona LED została zoptymalizowana pod kątem poziomu oraz równomierności luminancji, a także ograniczenia poziomu olśnienia w taki sposób, aby zapewnić maksymalny komfort użytkownikom ulic, przy jednoczesnym spełnieniu wymagań aktów normatywnych w najbardziej ekonomiczny sposób.
 
Źródło: Lena Lighting

Treści powiązane:Komentarze:


OŚWIETLANIE OBIEKTÓW