Oświetlenie profesjonalne | przemysł  (2017-09-27)   ES-SYSTEM

Oświetlenie LED w fabryce czekolady Wawel

Do realizacji projektu oświetlenia nowego zakładu produkcyjnego firmy Wawel S.A. w Dobczycach zastosowano oprawy wykorzystujące technikę LED, która gwarantuje niski koszt zużycia energii elektrycznej. Dzięki wykorzystaniu najnowszych rozwiązań oświetleniowych fabryka zredukuje roczne zużycie energii o ok. 40%.

 


Projekt oświetlenia zakładu Wawel S.A. zrealizowała firma ES-System. To już kolejny projekt oświetlenia w zakładach przemysłowych zrealizowany w ostatnich latach dla firmy Wawel. 

- Zadaniem ES-SYSTEM było wprowadzenie nowoczesnych rozwiązań, które poprawią funkcjonalność zakładu i bezpieczeństwo pracowników firmy Wawel w Dobczycach – mówi Rafał Gawrylak, prezes ES-SYSTEM. – Dzięki zastosowaniu różnorodnych rozwiązań: systemów oświetleniowych, opraw awaryjnych czy ewakuacyjnych udało nam się stworzyć najbardziej optymalne warunki pracy.
 
 

 
Do realizacji projektu wykorzystano oświetlenie z segmentów przemysłowego i zewnętrznego dostosowane do wymagań konkretnych przestrzeni. Nowoczesny i prosty w obsłudze system sterowania daje możliwość zaprogramowania cyklu pracy każdej oprawy i co ważne pozwala na szybką reakcję w razie usterki. Oprócz tego fabryka została wyposażona w najnowocześniejsze oprawy awaryjne i ewakuacyjne, a także w baterię centralną pozwalającą na połączenie złożonego systemu oświetlenia w jedną sieć funkcyjną.
 
Wszystkie zastosowane oprawy oświetleniowe to produkty oparte na technologii LED, która cieszy się coraz większą popularnością. Wykorzystanie innowacyjnych rozwiązań LED przyniosło w zakładzie produkcyjnym Wawel w Dobczycach ponad 40% oszczędności energii elektrycznej w porównaniu do opraw z użyciem świetlówek.
 
Źródło: ES-System

Treści powiązane:Komentarze:


OŚWIETLANIE OBIEKTÓW