Artykuły

Oświetlenie domu Oświetlenie biura Oświetlenie przemysłowe Efektywność energetyczna

Oświetlenie domowe | źródła światła  (2019-02-20)  

Źródła światła LED z czujnikiem ruchu i zmierzchu z GTV

GTV Lighting wprowadza na rynek nowości. W portfolio nowych produktów znajdziemy między innymi źródła światła LED z czujnikiem zmierzchu (LD-A60CZ3-10W) i ruchu (LD-A60CM3-10W). Zwiększenie oferty to kolejny etap rozwijania dywizji oświetlenia przez GTV.
Wśród nowości pojawiły się dwa źródła światła. Wyróżniają je czujniki – w pierwszym zamontowany jest zmierzchu, natomiast w drugim mikrofalowy reagujący na ruch. Oba rozwiązania świecą tylko wtedy, kiedy to naprawdę niezbędne, przez co stanowią realne odciążenie dla firmowego, czy też domowego budżetu. Dodatkowo obydwa produkty posiadają klasę energetyczną A+. Opisując nowe źródła światła LED of GTV warto wspomnieć o bezpieczeństwie, które mogą zapewnić. Czujniki zamontowane w ciągach komunikacyjnych sprawią, że newralgiczny obszar zawsze będzie odpowiednio doświetlony, co być może pozwoli uchronić teren przed niechcianymi gośćmi. Jednocześnie warto podkreślić, że nowy produkt zamontowany w źródle światła w oprawie ogrodowej może być też dobrym sposobem na ochronę prywatnej posesji. Domowi użytkownicy mogą wykorzystać nowe rozwiązania również w inny, bardziej przyjemny sposób – czujnik zmierzchu na pewno przyda się podczas wiosennych i letnich spotkań w ogrodzie, dodając przyjemnego oświetlenia wieczornym rozmowom.
 
Nowe modele źródeł światła posiadają moc 10 W, co jest odpowiednikiem tradycyjnej żarówki o mocy 60 W. Charakteryzują się wskaźnikiem CRI większym niż 80, czyli barwa światła jest bardzo wyraźna i rzeczywista zarówno na zewnątrz, jak i wewnątrz pomieszczenia. Co istotne oferowane przez GTV oświetlenie LED może świecić aż do 40 000 godzin. Źródło światła LED emituje strumień świetlny o wartości 810 lumenów. Dostępne są dwa warianty ze względu na temperaturę barwową: 3000 i 4000 K.
 
Źródło: GTV

Komentarze: