Oświetlenie profesjonalne | obiekty architektoniczne  (2020-10-29)   LENA LIGHTING

Oświetlenie wspomogło metamorfozę Muzeum Kargula i Pawlaka

Muzeum Kargula i Pawlaka, postaci z filmu „Sami Swoi”, przeszło remont generalny. Wnętrza obiektu, który powstał w Lubomierzu, by uczcić kultową komedię i główne postaci z filmowej trylogii Sylwestra Chęcińskiego, zachwycają stylistyką i klimatem.

   Do oświetlenia terenu i wnętrz muzeum wybrano oprawy oświetleniowe firmy Lena Lighting, które doskonale sprawdziły się w tej przestrzeni.

 
Projekt rewitalizacji Muzeum Kargula i Pawlaka od początku nas zachwycił. To wyjątkowe, klimatyczne miejsce, które wzbudza sentyment i dostarcza wielu miłych wrażeń. W realizacji użyto naszych produktów z kategorii LIGHT & DESIGN, które gwarantują najwyższe parametry efektywności, wytrzymałości i energooszczędności, a jednocześnie podkreślają wyjątkową przestrzeń wystawienniczą. Lampy zostały specjalnie dostosowane pod kątem mocy i temperatury barwowej, dzięki czemu pracownicy i zwiedzający będą mieć zapewniony komfort, a eksponaty będą pięknie prezentowane – mówi Marzena Lesińska, pełnomocnik Zarządu Lena Lighting. – Jako producent lamp i systemów oświetleniowych możemy dostosować produkt pod konkretne zamówienie zarówno w warstwie wizualnej, jak i technicznej. Trendy są takie, że odbiorcy poszukują unikalnych rozwiązań w zakresie designu, ale niemniejszą wagę przywiązują do jakości, energooszczędności, efektywności eksploatacyjnej oraz czasu realizacji i  obsługi. To nasze duże przewagi nad produktami z eksportu - dodaje Lesińska.
 

Lena Lighting odpowiadała za kompleksowe oświetlenie wewnętrzne i zewnętrzne Muzeum Kargula i Pawlaka. Do oświetlenia użyto między innymi lamp: UP LED, SMART LED EVO, CORIA LED, NECTRA LED, EXPO SYSTEM LED. Zastosowano rozwiązania również w wersjach z modułem awaryjnym. Wszystkie lamy zostały wyprodukowane w fabryce w Środzie Wielkopolskiej.
 

Muzeum Kargula i Pawlaka poświęcone kultowej trylogii Sylwestra Chęcińskiego „Sami Swoi”, „Nie ma mocnych” i „Kochaj albo rzuć” jest zlokalizowane w pobliżu Lubomierskiego Rynku (Placu Wolności), którego plener kilkakrotnie pojawia się w filmie „Sami Swoi”. Pomieszczenia muzealne mieszczą się na parterze jednego z najstarszych w mieście budynków – tzw. Domu Płócienników, od XVI w. siedzibie cechu Płócienników, którego budynek posiada bogate walory architektoniczne, stanowiące atrakcję turystyczną. W Muzeum Kargula i Pawlaka zgromadzone są różne pamiątki związane z kultową komedią, przede wszystkim rekwizyty wykorzystane przy kręceniu filmu. Więcej informacji na stronie: www.lck.org.pl/muzeum-kargula-i-pawlaka/


Źródło: Lena Lighting
 

Treści powiązane:



Komentarze:


OŚWIETLANIE OBIEKTÓW