Oświetlenie profesjonalne | obiekty architektoniczne  (2017-02-22)   PHILIPS LIGHTING.PL

Teatr Degollado, prawdziwy pomnik kultury w Guadalajara (Meksyk), pokaże swój blask nocą

Fasada Teatru Degollado, jednej z architektonicznych pereł i kulturalnej wizytówki Guadalajary (Meksyk), zyskała iluminację. Wszystko to za pomocą działającego w chmurze systemu do kompleksowego zarządzania oświetleniem LED.

Teatr Degollado powstał w 1866 roku. Znajdujący się w historycznym centrum miasta charakterystyczny, neoklasycystyczny budynek jest jednym z najlepiej zachowanych teatrów w Ameryce Łacińskiej. Nowo zainstalowany system oświetlenia LED firmy Philips Lighting jest kluczowym elementem planu Rady Miasta, która zamierza oświetlić całe historyczne centrum Guadalajary i zwaloryzować miejski krajobraz w bardziej zrównoważony sposób.
 
- Stworzyliśmy koncept, który zachowuje nasz dorobek i podnosi splendor tego ikonicznego budynku, będącego synonimem tożsamości kulturowej naszego miasta. Nasz innowacyjny system oświetlenia LED z sukcesem zmienił pomnik architektury w nocny punkt krajobrazowy, jednocześnie utrzymując niskie zużycie energii – powiedział Hugo Jáuregui Gómez, Lighting Designer odpowiedzialny za techniczną i konceptową część projektu.
 
  Teatr Degollado jest pierwszym budynkiem w Ameryce Łacińskiej, który został wyposażony w Philips ActiveSite – działającą w chmurze platformę do kompleksowego zarządzania światłem, która pozwala monitorować, utrzymywać i zarządzać oświetleniem architektonicznym LED po prostu przez Internet. Dzięki temu, Teatr Degollado może być oblany białym światłem dla podkreślenia detali konstrukcyjnych albo feerią mieniących się barw i efektów świetlnych, w zależności od okazji - scenariusz można zmienić w każdej chwili.
 
- Jako światowy lider w branży oświetlenia, jesteśmy niezwykle dumni z tego projektu, który wyznacza w Meksyku nowe standardy w użyciu światła jako podstawy społecznego i gospodarczego rozwoju oraz napędza turystykę. System do kompleksowego zarządzania oświetleniem LED zwiększa bezpieczeństwo i obniża zużycie energii, ale też dostarcza wspaniałych wrażeń wizualnych. To wspaniałe móc zobaczyć Teatr w nowej odsłonie – powiedział Sergio Villalón, Philips Lighting Market Leader na obszar Ameryki Łacińskiej.
 
Źródło: Philips Lighting

Treści powiązane:Komentarze:


OŚWIETLANIE OBIEKTÓW