Oświetlenie profesjonalne | wnętrza użytkowe inne  (2016-01-08)   LUG

Nowa jakość oświetlenia na lotnisku w Kopenhadze dzięki oprawom z LUG

Lotnisko w Kopenhadze, otwarte w 1925 r., jest jednym z najstarszych międzynarodowych portów lotniczych w Europie. Obsługa ponad 25 mln pasażerów każdego roku, czyni je również największym lotniskiem krajów nordyckich i najbardziej ruchliwym lotniskiem w Skandynawii. Codzienna obecność ponad 62 tys. osób sprawia, że kwestia zapewnienia komfortowych warunków pasażerom przebywającym na lotnisku w Kopenhadze jest się niezwykle istotna.

  Ponieważ oświetlenie jest jednym z bardzo istotnych czynników mających wpływ na samopoczucie osób przebywające w pomieszczeniach lotniska, wybór rozwiązań oświetleniowych o najwyższej jakości ma tu kluczowe znaczenie. Doskonały przykład takiego rozwiązania można znaleźć w niedawno rozbudowanym holu C lotniska w Kopenhadze, gdzie na powierzchni 1920 m² rozmieszczono 255 opraw oświetleniowych TLON Light z portfolio FLASH DQ, ekskluzywnej marki należącej do LUG Light Factory.

 
 
                                                             Beata Tustanowska
Te najwyższej klasy zwieszane oprawy dekoracyjne wyposażone w wysokiej jakości źródła światła LED doskonale podkreślają unikalny charakter nowoczesnych obiektów infrastrukturalnych. Równocześnie, oprawy te są energooszczędne i oferują imponujące parametry techniczne, co czyni je optymalnym wyborem dla każdego, kto szuka rozwiązań łączących w sobie to co najlepsze w designie i technologii oświetleniowej– Dyrektor ds. Eksportu i Marketingu LUG Light Factory, Beata Tustanowska.
 
Na potrzeby tego projektu, firma LUG przygotowała customizowaną wersję oprawy TLON Light o imponującej średnicy 1950 mm. Do obiektu dostarczono łącznie 255 opraw, które razem tworzą zapierającą dech w piersiach kompozycję. Aby spełnić wszystkie wymagania techniczne i założenia projektu oświetleniowego, strumień świetlny zastosowanych opraw został obniżony ze standardowej wartości 10 000 lm do 4000 i 4500 lm, tak aby pasażerowie mogli spędzać czas na lotnisku w Kopenhadze w możliwie jak najbardziej komfortowych warunkach.

 
Źródło: LUG

Komentarze:


OŚWIETLANIE OBIEKTÓW