Artykuły

Oświetlenie domu Oświetlenie biura Oświetlenie przemysłowe Efektywność energetyczna

Oświetlenie profesjonalne | drogi i ulice  (2020-07-28)   LENA LIGHTING

Środa Wielkopolska w nowym świetle – lokalna inwestycja, światowe standardy

Z końcem czerwca Środa Wielkopolska rozbłysła nowym, lepszej jakości światłem. Dzięki inwestycji władz tej gminy, wdrożony został system oświetlenia drogowego składający się z ponad 170 nowoczesnych ledowych lamp drogowych oraz zintegrowanego z nimi, zaawansowanego technologicznie  systemu zarządzania.
 
 
 
W efekcie światło dostarczane jest w optymalnej ilości, tylko wówczas, kiedy jest potrzebne. Beneficjentami tej inwestycji są zarówno władze gminy jak i sami mieszkańcy. Ci pierwsi, dzięki bardzo wysokiej energooszczędności zamontowanych lamp drogowych, dodatkowo wspartych przez bezprzewodowy system sterowania, oszczędzają na zużyciu energii elektrycznej i kosztach utrzymania. Mieszkańcy zyskują światło, które zapewnia lepszą widoczność i wspiera bezpieczeństwo użytkowników dróg i przyległych chodników. Mają też pewność, że czas reakcji służb serwisowych skraca się do minimum, gdyż są one informowane na bieżąco przez inteligentny system o potrzebie jakiejkolwiek interwencji.
 
W czerwcu nowe, energooszczędne światło ledowe zastąpiło mniej  wydajne światło sodowe na siedmiu arteriach miejskich. Plany zakładają dalsze modernizacje na kolejnych ulicach - ważnych z punktu widzenia natężenia ruchu. Już funkcjonujący intuicyjny i łatwy w obsłudze  interfejs oczywiście jest przystosowany do przyszłej rozbudowy.
 
Zastosowany system sterowania oświetleniem ulicznym został dostarczony przez lokalnego producenta  Lena Lighting S.A. za pośrednictwem firmy  Luxmat Sp. z o.o.
 
To zaawansowany technologicznie system, który zdalnie zarządza i  kontroluje  oprawy  drogowe,  tym  samym  optymalizując wykorzystanie  energii  i  monitorując  stan  każdej  oprawy oświetleniowej. Jest  intuicyjny, niezawodny, bezprzewodowy i bezpieczny. Zapewnia dokładną kontrolę infrastruktury oświetlenia ulicznego w czasie rzeczywistym. Interfejs oparty na chmurze dostępny jest dla administratora przez cały czas i z dowolnego urządzenia podłączonego do internetu.
 
System umożliwia:
  • ,włączanie i wyłączanie oświetlenia ulicznego
  • ściemnianie i harmonogramowanie poszczególnych opraw ulicznych
  • nieograniczone tworzenie grup opraw
  • geolokalizację i wizualizację opraw ulicznych na mapie
  • dokładny pomiar zużycia energii oraz jej natychmiastowe rejestrowanie i archiwizowanie
  • monitorowanie pracy źródła światła oraz drivera
  • monitorowanie pozostałego okresu żywotności źródła światła LED i informowanie o planowanym serwisie, co skraca czas reakcji i obniża koszty utrzymania.
  • raportowanie alarmów i zdarzeń - rejestracja danych alarmowych z pojedynczej oprawy i wyświetlanie ich na mapie
  • administrowanie wieloma użytkownikami, ich rolami i całą instalacją 

System wzbogacony o dodatkowe aplikacje daje jeszcze więcej możliwości. Jeśli miasto zdecyduje się  na rozbudowę, systemu będzie mogło korzystać z takich funkcji Smart City jak np. pomiar natężenia ruchu, czy też jakości czystości powietrza.
 
Źródło: Lena Lighting
 

Komentarze: