Oświetlenie profesjonalne | zasilanie i sterowania  (2016-10-21)   HELVAR

freeDim – bezprzewodowe sterowanie oświetleniem firmy Helvar


Firma Helvar, ekspert w dziedzinie sterowania oświetleniem, prezentuje najnowszy bezprzewodowy system sterowania freeDim. Jego główną ideą jest zapewnienie całkowicie spersonalizowanego rozwiązania zapewniającego możliwość łatwego sterowania oświetleniem bez potrzeby skomplikowanego programowania, które jest równocześnie wyjątkowo łatwe do instalacji i nie wymaga dodatkowego okablowania. Pełna konfiguracja, jak i również bieżąca regulacja jest możliwa dzięki bezpłatnej aplikacji freeDim app w telefonie mobilnym.


Bezprzewodowy system sterowania oświetleniem freeDim to idealne rozwiązanie dla modernizacji oświetlenia pomieszczeń. Od strony instalacyjnej wymagane jest wyłącznie podłączenie zasilania, jak dla klasycznej oprawy włącz/wyłącz. Dzięki temu system freeDim można stosować do sterowania oświetleniem w każdym wnętrzu, natomiast szczególnie polecane aplikacje to oświetlenie biur, pokojów spotkań i pomieszczeń zarządu.

 

 
Podstawę systemu stanowi jednostka centralna freeDim Master z dołączonym do niej sensorem  freeDim Sense, który jest zarówno czujnikiem światła, jak i czujnikiem obecności. Oba te elementy umieszczane są w oprawie oświetleniowej, która musi być wyposażona w zasilacz LED DALI.  W skład sterowanego systemu mogą wchodzić także kolejne oprawy oświetleniowe, jednak  wymagane jest wyposażenie ich w jednostki freeDim Follower. W skład systemu oświetlenia ze sterowaniem freeDim może chodzić maksymalnie 11 opraw – jedna z jednostką Master i do dziesięciu z jednostkami Follower. Komunikacja pomiędzy jednostką Master i jednostkami Follower odbywa się bezprzewodowo. Dodatkowo system jest już gotowy do współpracy z oprawami zapewniającymi możliwość regulacji temperatury barwowej światła białego, zgodnie z DALI type 8 i dopiero takie rozwiązanie daje pełnię możliwości.

 
Konfiguracja i sterowanie
 
Cała konfiguracja systemu i sterowanie oświetleniem odbywa się za pomocą bezpłatnej aplikacji freeDim app na telefon komórkowy, dostępnej dla systemu operacyjnego iOS w wersji 7 lub nowszej oraz systemu Android w wersji 4.3 lub nowszej. Po połączeniu aplikacji z jednostką sterującą freeDim Master przez Bluetooth telefonu można wykonać wstępną konfigurację systemu. Po jej zakończeniu dostępne są gotowe sceny, „podkowa” do bieżącej regulacji oraz dwie Moje Sceny.
 
Dostępne domyślnie funkcje to:
  • Activate – światło zimne, wysokie natężenie,
  • Focus – światło ciepłe, niższe natężenie,
  • Mimic – temperatura barwowa światła i jego natężenie zmieniają w domyślnym rytmie dobowym,
  • Adapt – regulacja od natężenia światła dziennego.
 
Jedną ze scen – Activate, Focus, Mimic, Adapt lub dwie Moje Sceny, można ustawić jako domyślną, aby właśnie ona załączyła się gdy wchodzimy do pomieszczenia i następuje połączenie Bluetooth.

 

 

 

Więcej informacji na temat freeDim i innych produktach Helvar znaleźć można na stronie internetowej http://www.helvar.com/products/freedim 
 
HELVAR

Business Development Manager (Poland): Przemysław Skorupa 
Tel.: +48 (0)60 216 3603
e-mail: przemyslaw.skorupa@helvar.com

 

 

Treści powiązane:Komentarze:


OŚWIETLANIE OBIEKTÓW