Oświetlenie profesjonalne | obiekty architektoniczne  (2016-07-19)   TRIDONIC

Elastyczne oświetlenie średniowiecznego obiektu

Spichlerz Św. Jana, zbudowany w średniowieczu w Angers (Francja), nie przyciąga tak wielu turystów jak znajdujące się w pobliżu zamki nad Loarą. Jednak ten imponujący szachulcowy budynek jest bardzo ceniony jako część dziedzictwa kulturowego miasta. Niedawno zostało tam zainstalowane nowe oświetlenie, które ukazuje jego wnętrze w pełnej krasie. Dostępne są różne scenariusze oświetlenia w zależności od aktualnego celu, do którego wykorzystywany jest ten historyczny budynek.
 
  Nowe oświetlenie tej prestiżowej sali publicznej dyskretnie wtapia się w oryginalną architekturę z jej belkami, ścianami z łupków i łukami. Niezależnie od tego, czy sala jest wykorzystywana do imprez organizowanych przez burmistrza, czy wieczorem do imprez tanecznych lub przedstawień, każde z wydarzeń w tym historycznym obiekcie może teraz otrzymać doskonałą oprawę dzięki oświetleniu LED i systemowi sterowania z firmy Tridonic. Trzy zaprogramowane scenariusze oświetlenia dla ponad 300 punktów świetlnych mogą być łatwo wybrane na kolorowym ekranie dotykowym. Oddzielna regulacja nastroju oświetlenia jest również możliwa w trzech nawach stworzonych przez łuki i filary.
 
Firmy zaangażowane w ten projekt zalecały władzom miasta i Biuru Budownictwa Miejskiego w Angers odpowiedzialnemu za jego dziedzictwo kulturowe, zastosowanie nowoczesnych rozwiązań oświetleniowych ponieważ to mogło zapewnić elastyczność pozwalającą wyeksponować urok średniowiecznego spichlerza. Moduły LED zastosowane w oprawach reflektorowych i downlight oferują imponująco wysoką skuteczność świetlną, jednorodne oświetlenie i trwałość 50 000 h. Te nowoczesne źródła światła zastosowane w żyrandolach są też doskonale zgodne z ich historycznym wyglądem. Oświetlenie jest sterowane za pośrednictwem sterownika z rozszerzoną możliwością ściemniania i funkcjami ochronnymi, działającego przy wykorzystaniu protokołów DALI i DSI.

Źródło: Tridonic

Komentarze:


OŚWIETLANIE OBIEKTÓW