Oświetlenie profesjonalne | wnętrza biurowe  (2020-05-24)   SIGNIFY

Światło dzienne przynosi korzyści w biurze Skanska w Warszawie

W warszawskim biurze Skanska, czołowej międzynarodowej firmy deweloperskiej i budowlanej, wprowadzony został inspirowany naturą system oświetlenia, który sprawia, że ludzie czują się szczęśliwsi i zdrowsi.

 

System opracowała firma Signify zgodnie ze sprawdzonymi zasadami designu biofilnego, który wykorzystuje elementy natury w przestrzeniach wewnętrznych w celu tworzenia zdrowych, angażujących i inspirujących środowisk.
 
We współczesnym świecie ludzie spędzają średnio ponad 90 proc. czasu w pomieszczeniach, gdzie nie mają dostępu do dobroczynnych efektów światła dziennego [1]. Odpowiednia jego ilość, a także kolory i dynamika występujące w naturze, są dla nas bardzo ważne pod wieloma względami. Mocno wpływają na nasz nastrój, poziom energii, komfort, jakość snu oraz zdrowie i ogólne samopoczucie. Zarządy firm zaczęły doceniać znaczenie zdrowia i przywiązania pracowników do pracy. System oświetleniowy NatureConnect zaprojektowano tak, aby korzystnie wpływał na ciało i umysł, prowadząc do wyższej produktywności, zaangażowania i satysfakcji.

 
 
 
Pracownicy biurowi spędzają większość swojego czasu wewnątrz budynków. Jakość tej przestrzeni wpływa na zdrowie, komfort i efektywność. W Skanska od lat mamy tego świadomość i dlatego nowoczesne i przyjazne środowisku rozwiązania, które stosujemy w naszych budynkach, wspierają dobre samopoczucie. Jednym z takich rozwiązań będzie odtworzenie światła naturalnego wewnątrz budynku. Jak pokazują badania to m.in. rodzaj światła znacząco wpływa na to jak się czujemy i jak bardzo efektywni w pracy jesteśmy. Wspólny projekt z Signify daje nam kolejne możliwości poprawienia jakości przestrzeni biurowych dla naszych pracowników i klientów. Cieszymy się na rozwój tej współpracy w przyszłości – powiedziała Katarzyna Zawodna-Bijoch, prezes biurowej spółki Skanska w Europie Środowo-Wschodniej.


System łączy różne oprawy LED z intuicyjnym sterowaniem, umożliwiając tworzenie scen oświetleniowych dostosowanych do ludzkich potrzeb, opartych na sprawdzonych i cenionych naturalnych doświadczeniach:
 
  • Wspieranie naszego naturalnego rytmu. Odwzorowanie rytmu światła słonecznego, które wspiera aktywność w ciągu dnia i dobry sen w nocy.
  • Zapewnienie widoku na niebo. Wrażenie przestrzeni rozciągającej się poza ścianami, zapewniające uczucie swobody i poczucia czasu.
  • Zanurzenie w naturze. Naturalny kolor i dynamika światła pobudza pozytywne emocje, zwiększa kreatywność i pomaga ludziom aktywnie współpracować.
 
 


 
Jesteśmy pokoleniem spędzającym dużo czasu wewnątrz budynków, żyjącym w ciągłym podłączeniu do wirtualnego świata, w którym coraz trudniej zachować równowagę między życiem osobistym i zawodowym – powiedziała Olivia Qiu, główny dyrektor ds. innowacji w Signify. – Wiele firm zmienia podejście i uświadamia sobie, że inwestycja w zdrowie i dobre samopoczucie pracowników jest opłacalna. Bądź co bądź, kwitnący pracownicy to dobrze prosperujący biznes.

 
System NatureConnect będzie dostępny w Europie od 18 maja, a niedługo później na całym świecie.
 
Źródło: Signify

Komentarze:


OŚWIETLANIE OBIEKTÓW