Oświetlenie profesjonalne | przemysł  (2019-11-06)   LUXON LED

Modernizacja oświetlenia w hali produkcyjnej szwajcarskiego producenta taboru kolejowego

Firma Stadler, która od ponad 75 lat zajmuje się budową pojazdów szynowych i ma również swój oddział w Polsce, zdecydowała się na modernizację oświetlenia w hali produkcyjnej w celu poprawy warunków pracy. Zadanie zostało powierzone wrocławskiej firmie Luxon LED.

Szwajcarski producent taboru kolejowego koncentruje się na wysokim standardzie i niezawodności swoich produktów, wykorzystując w produkcji najnowsze osiągnięcia technologiczne. Stadler oferuje kompleksową obsługę, dostarczając swoje produkty do wielu krajów Europy, jak też proponując profesjonalny serwis. Po zapytaniu o jeden z naszych produktów, firma zleciła nam wykonanie modernizacji oświetlenia, wymianę opraw i uzupełnienie ich o inteligentne sterowanie.

– Największym wyzwaniem było zaprojektowanie oświetlenia tak, aby zachować wymagane natężenie na dwóch wysokościach roboczych pomimo zmieniających się warunków na hali w postaci rotacji wagonami i zmieniającymi się odległościami między nimi – powiedział Mateusz Foryś, Inżynier Wsparcia Technicznego, Luxon LED.

  Wyzwanie

Zlecenie dotyczyło modernizacji oświetlenia w hali produkcyjnej bez zmiany istniejących tras kablowych. Oznaczało to, że oprawy musiały być zamontowane 1 do 1 – w istniejących już punktach montażowych. Ponadto, podstawowymi wymaganiami klienta były wysokie walory estetyczne opraw oraz poprawa warunków oświetleniowych w budynku. Wymagania dotyczyły także automatyzacji oświetlenia zapewniającego sterowanie oraz dostosowanie do trybu pracy zakładu. Pomieszczenie należało lepiej doświetlić. Efektem miała być wyraźna poprawa standardów na stanowiskach pracy. Wymiana opraw na nowe i ich automatyzacja wpisały się w założenia związane ze wzrostem oszczędności na energii elektrycznej.


Przebieg realizacji oraz rozwiązania

Luxon LED zaproponował rozwiązania oświetleniowe, które cechują się niskim współczynnikiem olśnienia, sprzyjającym lepszemu komfortowi pracy. Co więcej, są odporne na wysokie temperatury otoczenia oraz przystosowane do współpracy z nowoczesnym sterowaniem DALI. Wybór był też uwarunkowany koniecznością lepszego doświetlenia hali, bez możliwości zastosowania nowych tras kablowych. Wykorzystane sterowanie umożliwia podział oświetlenia na strefy, pracę w trybie automatycznym oraz ściemnianie.
 


Źródło: Luxon LED

Komentarze:


OŚWIETLANIE OBIEKTÓW