Oświetlenie profesjonalne | wnętrza użytkowe inne  (2017-08-22)   LENA LIGHTING

Oświetlenie LED w obiektach Państwowej Straży Pożarnej w Żninie i Lublinie

W ostatnim czasie budynki dwóch jednostek Straży Pożarnej – Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Żninie i Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Lublinie, zyskały nowe oświetlenie oparte na energooszczędnych produktach oświetleniowych wykorzystujących technikę LED.

Mimo, że w pierwszym obiekcie była to nowa inwestycja, a w drugim modernizacja, cel obu realizacji był taki sam – uzyskanie dobrej jakości oświetlenia, przy znacznej oszczędności energii.

Wybór dostawcy oświetlenia nie był dla obu inwestorów łatwy. W jednostkach finansowanych ze środków publicznych szczególną wagę przykłada się optymalizacji kosztów, serwisu przed i powykonawczego oraz  ergonomii. Dlatego ważnym czynnikiem wyboru dostawcy była zarówno cena opraw, ich jakość, jak i możliwość uzyskania wsparcia technicznego. Niezwykle istotnym czynnikiem wyboru było również polskie pochodzenie produktów, ich dostępność i szerokość asortymentu.

- Już teraz mogę stwierdzić, że zrealizowaliśmy podstawowy cel inwestycji – względem projektu opartego na produktach świetlówkowych uzyskaliśmy znaczną oszczędność energii i idącą za tym odczuwalną redukcję kosztów, związaną z eksploatacją i serwisem – powiedział Hubert Kurowski z KPPSP w Żninie.

  Podobnie przebiegała realizacja modernizacji  w komendzie w Lublinie. Tam również efekt końcowy  spełnił cel postawiony inwestycji. Osiągnięto znaczne oszczędności w poborze energii, obniżono koszty eksploatacji, a przy tym zamontowane oświetlenie spełnia wymagane normy oraz jest estetyczne.

  Oświetlenie w obu obiektach zrealizowała firma Lena Lighting.

Źródło: Lena Lighting

Treści powiązane:Komentarze:


OŚWIETLANIE OBIEKTÓW