Oświetlenie profesjonalne | oprawy oświetleniowe  (2016-12-16)   I-VALO

XENA LED – wyjątkowo trwała oprawa przemysłowa fińskiej firmy i-Valo

Fińska firma i-Valo specjalizuje się w projektowaniu i produkcji opraw oświetleniowych przystosowanych do pracy w wymagających warunkach przemysłowych. Najnowszą propozycją tego znanego producenta jest oprawa typu Highbay XENA LED, przeznaczona do wysokich wnętrz przemysłowych, w których do największych zalet sprzętu oświetleniowego należy jego trwałość.

 

Typowymi miejscami do stosowania opraw XENA LED są warsztaty, papiernie i celulozownie, tartaki, zakłady przetwórstwa drewna, magazyny itp. Dzięki kloszom wykonanym z poliwęglanu oprawy XENA LED mogą być także stosowane w zakładach spożywczych.
 
Oprawy przemysłowe XENA LED wyposażono w:
  • układ optyczny o najwyższej jakości, zapewniający równomierny rozsył światła i ograniczenie olśnienia do minimum,
  • uszczelki z tworzywa TPE o wysokiej jakości i odporności chemicznej, gwarantujące szczelność oprawy na poziomie IP66,
  • skuteczny system filtrowania zapewniający czystość wewnętrznych części oprawy, zwłaszcza modułów LED,
  • wysokiej jakości diody LED typu COB o dużej jednorodności parametrów,  zapewniające stabilne i jednorodne światło,
  • klosz z bezpiecznego szkła hartowanego, poliwęglanu (PC) lub akrylu (PMMA),
  • korpus z ciśnieniowo odlewanego aluminium o wysokiej wytrzymałości mechanicznej z poliestrowym wykończeniem zabezpieczającym przed korozją, skręcany śrubami ze stali nierdzewnej,
  • wytrzymały i stabilny wspornik montażowy.

Podobnie jak we wszystkich innych oprawach oświetleniowych I-Valo, modele XENA także wykorzystują specjalną technikę filtrowania I-VALO, gwarantującą długi czas działania opraw przez oczyszczanie powietrza wpływającego do ich wnętrza przy wyrównaniu ciśnienia. Dzięki temu wewnętrzne części opraw są stale czyste, a oprawa oświetleniowa zachowuje wysoki strumień świetlny nawet w trudnych warunkach środowiskowych. Oprócz małego filtra PTFE oprawa XENA może być także wyposażona w większe filtry z większymi powierzchniami filtrowania. Filtry podwójne I-VALO (filtr przeciwpyłowy + węglowy) skutecznie odfiltrowują z powietrza groźne pary i korozyjne gazy. Dostępny jest także specjalny filtr amoniaku, używany np. w schroniskach dla zwierząt i oczyszczalniach ścieków.

Pobierz broszurę I-Valo XENA LED
 
Źródło: i-Valo

Treści powiązane:Komentarze:


OŚWIETLANIE OBIEKTÓW