Artykuły

Oświetlenie domu Oświetlenie biura Oświetlenie przemysłowe Efektywność energetyczna

Oświetlenie domowe | dekoracyjne  (2014-08-26)  

Światło, sztuka i Philips Hue

Firma Philips zaprezentowała pierwsze na świecie inteligentne oprawy oświetleniowe wykonane w technologii druku 3D, które są pięknym dodatkiem do poszerzającej się gamy produktów Philips Hue.

Te oprawy łączące w sobie świat sztuki, światła i technologii pozwalają uzyskać nieograniczoną paletę efektów oświetleniowych i stać się prawdziwym domowym arcydziełem. Nowatorskie stojące i wiszące lampy Philips Hue wykonane w technologii druku 3D zostały opracowane we współpracy z cenionymi na całym świecie studiami projektanckimi WertelOberfell i Strand+Hvass.
 
Niemożliwe staje się możliwe
System Hue sprawia, że wystarczy jedno przesunięcie palcem po ekranie smartfona lub tabletu, aby wejść do świata nieskończonych ilości personalizowanych efektów świetlnych, pozwalającego wybierać z ponad 16 milionów kolorów, odcieni bieli oraz programowanych scen świetlnych. Dzięki możliwości połączenia z automatyzującymi usługami internetowymi* oprawy oświetleniowe Philips Hue 3D pozwalają skorzystać z niezwykłych funkcji, takich jak dostrojenie oświetlenia do zachodów słońca.
 
 

 
Rewolucja w domowym oświetleniu
„Drukowanie 3D zapewnia większą wolność, kontrolę, a także personalizację podczas projektowania produktów oświetleniowych. Philips Hue uwalnia kreatywność od ograniczeń i daje nieskończone możliwości tworzenia dowolnych nastrojów i efektów przy pomocy światła. Wspólnie stworzyliśmy najbardziej zaawansowane cyfrowe (a nawet futurystyczne) technologie, które trafiły do funkcjonalnego, unikalnego obiektu wywołującego wielkie emocje” – stwierdził Jan Wertel, projektant z firmy WertelOberfell.
 
„Ekspresja kolorów zapewniana przez Philips Hue niesie za sobą magiczną i mistyczną niespodziankę, która tworzy atmosferę cudowności” – powiedział Niels Hvass, projektant z firmy Strand+Hvass.
 
Nie tylko oświetlenie
Oprawy oświetleniowe Hue wykonane w technologii druku 3D, zaprojektowane przez niemiecki duet projektantów, WertelOberfell, inspirowane są naturą. Lampa wisząca przypomina dwie muszle, które skrywają w sobie źródło światła Philips Hue, tworząc olśniewające artystyczne efekty.
„Spodobał nam się pomysł wykorzystania budowy oczu skorupiaków i insektów, a następnie odwrócenia jej tak, aby komórki przetwarzające światło zmieniły się w komórki to światło emitujące” –  wyjaśnił Jan Wertel. „Jest to skomplikowany projekt, którego nie udałoby się zrealizować bez drukarek 3D. Dzięki nim stworzyliśmy jednak wyrafinowane oświetlenie potrafiące zmienić zwykłą przestrzeń w pełną kolorów świetlną odę do matki natury” – dodał Gernot Oberfell.
 
Christina Strand opisała oprawy Hue 3D, zaprojektowane przez duński duet Strand + Hvass, jako „inspirowane cieniami, które widzimy, gdy wiosenne słońce oświetla nagie gałęzie drzew”. „Ta wizja została przekuta w skomplikowany projekt, którego realizacja wymagała zastosowania technologii druku 3D w połączeniu z rozwiązaniem Philips Hue. W tej oprawie ponad 3000 «patyczków» jest ze sobą splecionych wokół źródła światła Hue, aby odtworzyć scenę znaną z natury” – dodała Strand.

* IFTTT – „jeśli wydarzy się to, to zrób tamto” (ang. If This Then That) to automatyzująca usługa internetowa, która pozwala na tworzenie własnych reguł powiązanych z systemem Philips Hue.
 
 
Źródło: Philips
 
 

Komentarze: