Oświetlenie profesjonalne | iluminacja architektury  (2013-10-09)  

LUG oświetlił Europejskie Centrum Muzyki

Jakość produktów, serwisu i doradztwa decyduje o tym, że firma LUG od wielu lat jest zapraszana do realizacji wielu prestiżowych projektów. Wśród nich na szczególną uwagę zasługuje przygotowany i zrealizowany projekt oświetlenia Europejskiego Centrum Muzyki Krzysztofa Pendereckiego w Lusławicach.

Po pierwsze dlatego, że jest to obiekt oświetlony w głównej mierze rozwiązaniami zaprojektowanymi specjalnie w odpowiedzi na unikalne potrzeby Klienta i w nawiązaniu do architektonicznej wizji obiektu. Po drugie zastosowano w nim rozwiązania oświetleniowe najnowszej generacji, oparte na technologii LED, zapewniające wysoką efektywność inwestycji. Po trzecie sama specyfika działalności Centrum, które jest pierwszym tak ukształtowanym ośrodkiem rozwijania młodych talentów muzycznych na skalę europejską. Zostało zaprojektowane jako wielofunkcyjny zespół obiektów. Powierzchnia użytkowa Centrum wynosi ponad 10 000 m2. W jego skład wchodzą: sala koncertowa mieszcząca 650 widzów i zespół dydaktyczny mieszczący wszystkie niezbędne funkcje Akademii.

 
Do największych wyzwań przed którymi stanęli Projektanci LUG należało właściwe oświetlenie Sali koncertowej i Sali prób. Wymagało to od nich opracowania unikalnego rozwiązania umożliwiającego instalację opraw biorąc pod uwagę specyficzną konstrukcję sufitu w tych pomieszczeniach. W tym celu specjalnie zaprojektowano oprawę downlight LUGSTAR Square LED. Wysoka sprawność oprawy wynosząca ponad 90% dowodzi, że LUG zadbał nie tylko o walory estetyczne, ale także o znakomite parametry świetlne produktów. W Europejskim Centrum Muzyki swoją premierę miała także oprawa LUGCLASSIC Square LED, która oświetla między innymi przestronny hall Centrum. Wewnętrzne schody do foyer oświetlone zostały z kolei specjalnie dostosowanymi w tym celu oprawami FOCUS LED. Customizacja polegała na opracowaniu specjalnych platform i sposobu ich zwieszania. Zaproponowana przez LUG koncepcja spotkała się z uznaniem Architektów i została w pełni zrealizowana.

Zastosowanie technologii LED sprawiło, że w Centrum osiągnięto znaczne oszczędności w stosunku do sytuacji, gdyby zastosowano oprawy na konwencjonalne źródła światła.

Tym samym innowacyjność i energooszczędność przyjętych rozwiązań zapewnia wysoką efektywność inwestycji, a funkcjonalność i nowoczesne wzornictwo opraw nadaje odpowiedni styl obiektowi i podkreśla jego walory architektoniczne.


Źródło: LUG

 

Komentarze:


OŚWIETLANIE OBIEKTÓW