Oświetlenie profesjonalne | przemysł  (2015-02-13)   TRILUX

Energooszczędne oświetlenie w branży automotive

Coraz więcej przedsiębiorstw dba o otoczenie naturalne, modernizując systemy oświetlenia. Jednym z ciekawych przykładów zakładu wdrażającego tego typu proekologiczne rozwiązania jest fabryka Volkswagena w amerykańskim Chattanooga.

W kompleksie Volkswagena w Chattanooga odbywa się montaż przeznaczonych na rynek amerykański Volkswagenów Passatów TDI. W ciągu roku produkowanych jest tu około 150 000 egzemplarzy tego najoszczędniejszego w swojej klasie modelu. Założeniem przyświecającym założycielom zakładu było stworzenie miejsca, w którym wydajne samochody wytwarza się w efektywny surowcowo sposób. W związku z tym, zdecydowano się na wdrożenie szeregu rozwiązań minimalizujących zużycie zasobów.
 
 
 

Istotnym źródłem oszczędności jest nowoczesny system oświetlenia hal produkcyjnych, pozwalający zaoszczędzić nawet 20% energii w stosunku do konwencjonalnych rozwiązań. Łączna długość ciągów świetlnych w kompleksie Volkswagena w Chattanooga wynosi 34 kilometry. Wykorzystano tu przemysłową oprawę liniową TRILUX E-Line. Zastosowanie lamp tego rodzaju pozwoliło ograniczyć zużycie prądu do 4 W na metr kwadratowy. Dodatkowo, technologię LED wykorzystano w oświetleniu zewnętrznym. Nowoczesne oprawy działające przy alejkach i drogach na terenie zakładu gwarantują oszczędność około 100 tys. kilowatogodzin rocznie – uzupełnia ekspert. Energii elektrycznej dostarczają 33 tysiące paneli solarnych o pojemności 9,5 MW. Zajmują one obszar o powierzchni przekraczającej 26 ha.
 
   
 
Źródło: Trilux
 
 

Komentarze:


OŚWIETLANIE OBIEKTÓW

Advertisement