Oświetlenie profesjonalne | przemysł  (2016-04-17)   Krulen

XARA® - system sterowania oświetleniem firmy Norka w ofercie Krulen Technika Świetlna

System sterowania oświetleniem XARA® to nowy produkt firmy Norka GmbH, który tak jak oprawy przemysłowe tego producenta przeznaczony jest do zastosowania w ekstremalnych warunkach środowiskowych.

 


Oprawy LED firmy Norka charakteryzują się wysoką skutecznością świetlną do 130 lm/W. Metoda „Światło na Punkt“ pozwala na ich precyzyjne dopasowanie do wymogów oświetleniowych, przez co możliwe jest uzyskanie ponad 50% oszczędności w zużyciu energii elektrycznej. Kolejne 35% oszczędności można uzyskać dzięki zastosowaniu inteligentnego systemu sterowania XARA®.

System sterowania oświetleniem XARA® może być elastycznie budowany z pojedynczych podzespołów. Oznacza to, że użytkownik otrzymuje indywidulane rozwiązanie dostosowane do jego potrzeb. Na system składają się komponenty do rozproszonego i centralnego sterowania oświetleniem, oprogramowanie konfiguracyjne, panele obsługi, tj.: panele dotykowe, czujniki ruchu i natężenia oświetlenia oświetlenia naturalnego, komponenty bezprzewodowe i moduły interfejsu. To zapewnia maksymalną wygodę obsługi. Możliwa jest prosta integracja opraw Norka z systemem sterowania w budynku, poprzez przewód sterujący lub bezprzewodowo.

Podobnie jak oprawy przemysłowe Norka, komponenty systemu sterowania oświetleniem XARA® są zaprojektowane ze szczególnym naciskiem na trwałość i niezawodność przez cały okres funkcjonowania. Czujniki są stosowane w tych samych trudnych warunkach otoczenia i spełniają najwyższe wymagania dotyczące funkcjonalności, stopnia ochrony, odporności na wibracje oraz udary mechaniczne. Zakres temperatury pracy jest bardzo szeroki. Dlatego system ten jest określany mianem Robust & Smart (Wytrzymały i Inteligentny).
 
Szeroki asortyment opraw przemysłowych Norka kompatybilnych z systemem sterowania oświetleniem XARA® umożliwia kompleksowe rozwiązanie oświetleniowe dla przemysłu spożywczego i napojów, chłodni oraz mroźni, magazynów i wysokich hal przemysłowych, a także parkingów wielopoziomowych lub kolejowych przejść podziemnych.
 
Źródło: Krulen Technika Świetlna

Komentarze:


OŚWIETLANIE OBIEKTÓW