Oświetlenie profesjonalne | tereny miejskie  (2018-12-12)  

COP24: Samorządowcy chcą oprzeć 100% oświetlenia miejskiego na technologii LED

10 grudnia 2018 r, podczas trwającego w Katowicach szczytu COP24, siedemnastu prezydentów, burmistrzów i radnych reprezentujących samorządy z całej Polski należące do Sieci Polskich Miast Progresywnych, podpisało deklarację „Solidarni dla klimatu”.
 
Zadeklarowali w niej m.in., że będą dążyć do tego, aby do 2030 r. oświetlenie w polskich miastach było w 100% oparte na energooszczędnej technologii LED, co ma poprawić sytuację budżetową miast i ich mieszkańców.

 


Samorządy będą także dążyć do tego, aby:
  • zlikwidować ubóstwo energetyczne,
  • do 2030 r. co najmniej 50% energii w budynkach zarządzanych przez miasta pochodziło ze źródeł odnawialnych, a do 2050 roku – 100%,
  • zlikwidować smog w miastach dzięki kompleksowej termomodernizacji budynków, dążeniu do zastępowania węgla źródłami odnawialnymi oraz edukacji energetycznej,
mieszkanki i mieszkańcy otrzymali wsparcie w rozwoju ich własnej energetyki, zarówno dzięki środkom m.in. z budżetu gminy, z funduszy ochrony środowiska w Polsce, jak i środków z programów Unii Europejskiej w obecnej i przyszłej perspektywie finansowej (2021-2027).

Zapoznaj się z treścią deklaracji

Komentarze:


OŚWIETLANIE OBIEKTÓW

Advertisement