Oświetlenie profesjonalne | wnętrza handlowe  (2013-06-21)  

Sklep Stokrotka oświetlony przez Luxon LED

Firma Luxon zrealizowała oświetlenie marketu Stokrotka w Lublinie, do którego zastosowane zostały linie świetlne z opraw Intel:LED Line z diodami firmy Osram. Pozwalają one wygenerować ponad 50% oszczędności energii elektrycznej w porównaniu z rozwiązaniami opartymi na świetlówkach typu T8, a także zapewniają bezobsługowe użytkowanie oprawy przez co najmniej 5 lat.

 
Wykorzystanie diod LED w produkcji linii świetlnych jest techniką, która musi uwzględniać wiele skomplikowanych czynników konstrukcyjnych. Oprawy tego rodzaju powinna cechować wysoka sprawność, równomierny rozsył światła oraz atrakcyjny design. Mając na uwadze te parametry, projektanci firmy Luxon stworzyli oprawę Intel:LED Line opartą o najnowsze diody serii Duris E5 firmy Osram. Dzięki zastosowaniu profili aluminiowych oprawa działa jak radiator zapewniając diodom warunki, w których różnica temperatur pomiędzy otoczeniem, a punktem lutowniczym nie przekracza 20˚C. To z kolei zapewnia żywotność na poziomie ponad 50 tysięcy godzin dla 30% poziomu degradacji strumienia świetlnego. Specjalny system montażu źródeł światła pozwala dostosować kąt świecenia oprawy w taki sposób, aby kierować strumień w podłogę lub regały z produktami. Dzięki diodom Duris E5, których efektywność jako źródeł światła przekracza 120 lm/W, oprawa osiąga skuteczność świetlną 90 lm/W. Bardzo ważna jest również stabilność temperatury barwowej, która sprawia, że oprawy świecą w identyczny sposób.

 

 
 
Uzyskany w ten sposób komfort fizjologiczny wpływa pozytywnie nie tylko na pracowników, ale również na klientów, dla których migoczące i zimne światło świetlówek było często nieprzyjemne. W oprawach firmy Luxon montowane są również specjalne dyfuzory i odbłyśniki, co sprawia, że światło jest równomiernie rozpraszane i nie razi nawet przy bezpośrednim patrzeniu.


Źródło: Luxon LED

 

Komentarze:


OŚWIETLANIE OBIEKTÓW

Advertisement