Oświetlenie profesjonalne | wnętrza użytkowe inne  (2014-12-10)  

Oświetlenie LUG na Dworcu Głównym w Krakowie

Nowoczesne oprawy oświetleniowe firmy LUG zostały wykorzystane do oświetlenia głównego dworca kolejowego w Krakowie położonego w centrum miasta, w odległości około 1000 metrów od zabytkowego Starego Rynku.

Nowy główny dworzec kolejowy w Krakowie został otwarty w lutym 2014 roku. Jest pierwszym całkowicie podziemnym dworcem kolejowym w Polsce. Zajmuje powierzchnię 10 000 metrów kwadratowych i jest podzielony na trzy równoległe części. Zostały one oddzielone arkadami, wydzielona została również antresola. Centralna część dworca zawiera sklepy, lokale gastronomiczne, kawiarnie, itp. W południowej strefie znajdują się kasy, pomieszczenia na schowki bagażowe, pasażerskie i poczekalnie. Dworzec kolejowy Kraków Główny ma pięć dwutorowych platform. Do każdej z nich pasażerowie mają łatwy dostęp poprzez liczne schody i windy.
 
  Aby spełnić oczekiwania architekta, LUG zaprojektował całkowicie nowe oprawy, wykorzystujące diody LED oraz fluorescencyjne źródła światła. Oprawy BIG SQUARE g/k oraz BIG SQUARE LED zostały przygotowane do montażu w sufitach napinanych wykonanych z barrisolu, czyli elastycznej tkaniny z kopolimeru na bazie polichlorku winylu.

 Dostosowanie produktów LUG do wymagań projektu architektonicznego pozwoliło spełnić wszystkie oczekiwania, m.in. zachować jego wizję i spójność. Innowacyjne rozwiązania oświetleniowe przyniosły znaczne oszczędności energii. Dzięki nim uzyskano ciekawy efekt oświetleniowy, który podkreślił nowoczesny charakter rozwiązań architektonicznych nowego krakowskiego Dworca Centralnego.

Źródło: LUG
 

Komentarze:


OŚWIETLANIE OBIEKTÓW