Oświetlenie profesjonalne | obiekty architektoniczne  (2018-04-20)   PHILIPS LIGHTING

Uniwersytet w Dubaju z najnowocześniejszym systemem zintegrowanego oświetlenia

Studenci uczęszczający na Hamdan Bin Mohammed Smart University w Dubaju (HBMSU) nie muszą już używać włączników światła i nie zgubią się na kampusie. Uczelnia została wyposazona w najnowocześniejsze zintegrowane oświetlenie LED sterowane za pomocą systemu Interact Office firmy Philips Lighting.

  Technologia ta umożliwia pracownikom wydziału sterowanie światłem i personalizowanie ustawień oświetlenia za pomocą aplikacji na smartfona. Z kolei studenci mogą korzystać z przewodnika po kampusie dzięki technologii pozycjonowania wewnątrz budynków opartej na oświetleniu. Tego rodzaju innowacyjne projekty realizują strategię Philips Lighting, mającą na celu zapewnić nowe możliwości w czasach, gdy wartość światła określają już nie tylko same produkty oświetleniowe i systemy, lecz także całe usługi.
 
Uniwersytet HBMSU dąży do korzystania z technologii w taki sposób, aby środowisko uczenia się było jak najbardziej atrakcyjne, wciągające i przystosowane do potrzeb każdego pracownika i studenta.  Nauka odbywa się zarówno w salach, jak i w sieci, co czyni uczelnię liderem nowoczesnego szkolnictwa wyższego.
 
 
Uniwersystet bez włączników światła
 
Zamiast zwykłych włączników światła, oświetlenie na uniwersytecie HBMSU sterowane jest za pomocą:
  • czujników obecności w oprawach, które wykrywają, czy w pomieszczeniu znajdują się ludzie i włączają lub wyłączają światło w miarę potrzeb;
  • automatycznego dostosowania poziomów światła w zależności od dostępności naturalnego światła dziennego;
  • aplikacji na smartfony/tablety lub centralną konsolę - pracownicy wydziału mogą kontrolować ustawienia światła za pomocą aplikacji na smartfony, zaś studenci mogą być kierowani do sal za pomocą aplikacji współpracującej z wewnętrzną technologią nawigacji.
 
Dzięki Interact Office uniwersytet może oferować nowe usługi i doświadczenia. Oprogramowanie jest zintegrowane z systemem zarządzania budynkiem (BMS) Uniwersytetu, dzięki czemu wszystkie systemy w budynku płynnie ze sobą współpracują. Ogrzewanie, wentylacja i klimatyzacja (HVAC) także są zsynchronizowane i połączone z planem zajęć, tak aby klimatyzacja uruchamiała się przed rozpoczęciem zajęć. Dzięki temu studenci od razu wchodzą do pomieszczenia o optymalnej temperaturze. Za sprawą funkcji wykrywania obecności, gdy ktoś wchodzi do pomieszczenia, włącza się światło, zaś kiedy ostatnia osoba wychodzi, zarówno światło jak i systemy HVAC zostają wyłączone.
 
Hamdan Bin Mohammed Smart University zawsze z zapałem realizował wizję rządu Dubaju, wdrażając przyszłościowe inicjatywy, które czynią Dubaj najbardziej inteligentnym miastem na świecie. Współpracując z Philips Lighting, tworzymy lepsze środowisko dla naszych studentów i zapewniamy im wysoce spersonalizowane doświadczenie edukacyjne. Nowy system oświetlenia pozwoli nam w intuicyjny sposób spełniać potrzeby uczelni, zarówno dziś, jak i w przyszłości. Jesteśmy pierwszym uniwersytetem na świecie, który wdrożył tę technologię. Tym samym torujemy innym instytucjom drogę do inteligentnego uczenia się –  powiedział Dr Mansoor Al Awar, rektor HBMSU.
 
Nasz pierwszy wspólny projekt z Hamdan Bin Mohammed Smart University doskonale pokazuje, w jaki sposób nasze zintegrowane systemy oświetlenia i oprogramowanie mogą wesprzeć najnowocześniejszy uniwersytet Dubaju, poprawiając tym samym komfort pracowników, studentów i gości. Dostarczamy nie tylko wysokiej jakości energooszczędne oświetlenie, lecz także dane, które pomagają zespołowi zarządzającemu kampusem maksymalnie wykorzystać możliwości budynku i zapewnić najwyższej klasy środowisko uczenia się – powiedział Goktug Gur, Prezes i Dyrektor Generalny Philips Lighting na obszar Bliskiego Wschodu i Turcji
 
 
Problem z odnalezieniem sali? Nie martw się, światła wskażą Ci drogę
 
Usługa nawigacji wewnątrz budynku korzysta z uniwersyteckiej aplikacji na smartfona. Punkty świetlne LED zainstalowane przy wejściu głównym, w holach i korytarzach przekazują informację o swoim położeniu za pomocą kodu świetlnego niewidocznego dla ludzkiego oka lecz wykrywanego za pomocą kamery wbudowanej w telefon. Informacje geolokalizacyjne są następnie wykorzystywane przez aplikację na smartfona do lokalizowania pozycji użytkownika w budynku i kierowania go do miejsca docelowego.
 
 
Pełen obraz uczelni dostępny cały czas
 
Uczelniany system zarządzania budynkiem otrzymuje dane z systemu Interact Office. Informacje na temat zużycia energii, wydajności wszystkich punktów świetlnych i obecności ludzi w każdym pomieszczeniu można uzyskać jednym kliknięciem myszy. Dane te pomagają zarządcom kampusu odpowiednio przeprowadzać konserwację budynku i maksymalnie wykorzystać jego możliwości oraz reagować na różnorodne zgłoszenia, sporządzać raporty i przewidywać trendy.
 
Źródło: Philips Lighting

Komentarze:


OŚWIETLANIE OBIEKTÓW

Advertisement