Oświetlenie profesjonalne | zasilanie i sterowania  (2019-01-21)   SIGNIFY

Dzięki Interact Pro małe biznesy też mogą być smart

Firma Signify ogłosiła wprowadzenie Interact Pro, najnowszego dodatku do portfolio produktów związanych z Internetem Rzeczy. To pierwszy wielozadaniowy, inteligentny system oświetlenia i oprogramowanie zaprojektowane specjalnie dla małych i średnich przedsiębiorstw. To także kolejny krok Signify w kierunku umocnienia pozycji lidera w obszarze zintegrowanych systemów oświetleniowych, oprogramowania i usług.

  Interact Pro to intuicyjna aplikacja i panel, które umożliwiają zarządzanie oświetleniem w małych i średnich przedsiębiorstwach. Dzięki temu rozwiązaniu, firmy mogą pracować mądrzej, jednocześnie zwiększając produktywność i dobre samopoczucie pracowników, a także zmniejszając koszty zużycia energii elektrycznej. System współpracuje ze źródłami światła, oprawami i czujnikami Interact Ready marki Philips. Interact Pro daje pracownikom możliwość wyboru oświetlenia, które odpowiada zadaniom, które mają w danym momencie do wykonania, porze dnia oraz dostosowanego do ich wzroku.
 
Badania wykazały, że ludzie spędzają aż 90% swojego życia w budynkach [1], co oznacza, że oświetlenie wnętrz, szczególnie w miejscu pracy, jest bardzo ważne. Zastosowanie Interact Pro może poskutkować zwiększeniem zaangażowania, ponieważ oświetlenie to tworzy atrakcyjne środowisko pracy, które przyciąga i zatrzymuje najlepszych pracowników.
 
„Dobre warunki oświetleniowe pomagają poprawić nastrój i komfort pracowników, jednocześnie dając im kontrolę nad otoczeniem, zwiększając ich zadowolenie i wydajność” - powiedział James Gubbins, właściciel małej firmy Pelling Marketing By Design w Farnham, w południowo-wschodniej Anglii. „Właśnie tego doświadczamy w naszym biurze. Zwiększamy produktywność, korzystając z aplikacji Interact Pro na naszych smartfonach. Na przykład, pracownicy mogą personalizować oświetlenie swojego stanowiska pracy, a czujniki w kuchni automatycznie wyłączają światła, gdy nikogo w niej nie ma. Koszty energii elektrycznej zmniejszyły się o prawie 80%.”
 
 
Inteligentne oświetlenie dla inteligentnych firm
 
Interact Pro zaprojektowany jest dla małych i średnich powierzchni komercyjnych o powierzchni do 1000 m² w biurach i do 10 000 m² w pomieszczeniach przemysłowych. Umożliwia on jednoczesne podłączenie i zarządzanie aż 200 punktami świetlnymi. Oparte na chmurze oprogramowanie Interact Pro składa się z portalu internetowego, bramy, panelu sterowania i aplikacji, dzięki którym firmy mogą kontrolować swoje oświetlenie.
 
Interact Pro najlepiej sprawdza się w biurach, magazynach i parkingach piętrowych. Czujniki oświetlenia wykrywają, czy ktoś jest obecny i automatycznie włączają światła. Gdy pomieszczenie jest puste, światło jest przyciemniane, zmniejszając zużycie energii i koszty. Ponadto czujniki samoczynnie rozpoznają natężenie światła dziennego i odpowiednio dostosowują oświetlenie, aby firmy mogły poprawić swoją efektywność energetyczną. Dane ze zintegrowanego systemu oświetlenia są wyświetlane przez panel i aplikację Interact Pro. Umożliwia to właścicielom firm podejmowanie świadomych decyzji dotyczących zarządzania zużyciem energii i osiąganie celów w zakresie zrównoważonego rozwoju, pokazując w ten sposób społeczną odpowiedzialność biznesu. Ponadto platforma Interact IoT umożliwia powiadomienia push i aktualizacje zabezpieczeń, dzięki czemu system jest aktualizowany automatycznie.
 
„Internet rzeczy otwiera niezrównane możliwości w zakresie oświetlenia. Cieszymy się, że możemy zaoferować te możliwości małym i średnim przedsiębiorstwom poprzez Interact Pro”, powiedział Harsh Chitale, Business Group Leader, Professional w Signify. „Większa liczba danych i informacji, oznaczają, że Interact Pro może pomagać małym i średnim przedsiębiorstwom podejmować lepsze decyzje dotyczące podnoszenia efektywności swojej działalności i sprawia, że miejsca pracy stają się przyjemniejsze”
 
 
Przełom w zakresie prędkości uruchamiania
 
Oprogramowanie Interact Pro oraz lampy i oprawy Philips Interact Ready są obsługiwane przez otwarty globalny bezprzewodowy standard Zigbee 3.0. Bezprzewodowy system oświetlenia z konfiguracją opartą na aplikacji oznacza, że jego instalacja trwa krócej, niż tradycyjnych systemów oświetleniowych. W związku z tym instalatorzy mogą szybciej przejść do kolejnych zadań, minimalizując tym samym zakłócenia w pracy klienta. Interact Pro to jedyny system, który może łączyć oprawy i lampy w zintegrowanym systemie z takim samym zakresem funkcji, takich jak: przyciemnianie, grupowanie i szeregowanie.
 
Pro pozwala profesjonalistom zajmującym się oświetleniem oferować usługi oparte na wiedzy i wartości dodanej, dzięki czemu mogą przedstawiać pozytywne rekomendacje swoim klientom i budować długofalowe relacje, zwiększając liczbę powtarzalnych transakcji. Po autoryzacji przez właściciela firmy, instalatorzy mogą przeprowadzić, za pośrednictwem panelu Interact Pro, zdalną diagnostykę, w tym kontrolę stanu oświetlenia. D.zięki temu mogą łatwo zidentyfikować każdy problem związany z systemem oświetlenia, unikając niepotrzebsxnych osobistych kontroli.
 
Interact Pro będzie dostępny na całym świecie i może być zakupiony wyłącznie za pośrednictwem partnerów firmy Signify. Na całym świecie odbędą się szkolenia i demonstracje nowego oprogramowania Interact Pro, a wsparcie będzie udzielane na bieżąco.
 
 
Źródła światła, oprawy i czujniki Philips Interact Ready
 
Nowa gama źródeł światła, opraw oświetleniowych i czujników Philips Interact Ready, kompatybilnych z Interact Pro, jest teraz dostępna na całym świecie. Gama źródeł światła i opraw Interact Ready obejmuje panele, oprawy typu downlight, lampy wodoodporne i tuby LED.
 
Signify N.V. to nowa nazwa spółki Philips Lighting N.V., macierzystej firmy ogólnoświatowej grupy Philips Lighting. Nazwa Philips Lighting Poland sp. z o.o. zostanie zmieniona z początkiem roku 2019.

[1] Dane z Lighting Europe, raport roczny 2016

Źródło: Signify
 

Komentarze:


OŚWIETLANIE OBIEKTÓW