Oświetlenie profesjonalne | źródła światła  (2017-03-14)   SEOUL SEMICONDACTOR

Firma Seoul Semiconductor zaprezentowała moduły LED oparte o technologię Wicop

Firma Seoul Semiconductor Europe, europejski oddział Seoul Semiconductor Co., Ltd, ogłosiła dostępność rodziny modułów opartych o diody LED Wicop, które nie posiadają obudowy.

 


- Zauważyliśmy, moduły LED oparte o nasze innowacyjne technologie, pozwolą naszym klientom łatwiej i szybciej testować i wdrażać nowe rozwiązania, niż miałoby to miejsce jedynie z komponentami. Zasoby naszych klientów są ograniczone, co sprawia, że bardziej niż dotychczas potrzebują sprawdzonych i łatwych w obsłudze rozwiązań, aby sprostać oczekiwaniom swoich klientów. Jako dostawca rozwiązań (solution provider), pomagamy im być krok dalej niż konkurencja i szybciej odpowiadać na zapytania ich klientów. Jesteśmy w stanie realizować tego typu usługi bezpośrednio z naszego biura w Monachium – powiedział Pan Andreas Weisl, CEO Seoul Semiconductor Europe.
 
Pierwsze moduły przedstawione przez Seoul Semiconductor to moduły z diodami LED Wicop Y19, Y22 oraz Y22P. Diody ułożone są na różnych modułach w różnych konfiguracjach, np. 4 klastry 2 na 2 (w sumie 16 diod LED Y19) dostarczające strumień świetlny o łącznej wartości 4650 lm. Natomiast z pojedynczej diody Y22 lub Y22P, można uzyskać 1268 lm (4 diody LED dadzą ponad 5000 lm). Diody te dostarczają światło w szerokim wachlarzu temperatur barwowych, ale najpopularniejszym jest CCT 4000 K, przy współczynniku odwzorowania barw CRI minimum 70.
 
Wszystkie moduły są dopasowane do wymagań klientów, a także są spójne z wymaganiami określonymi w 15 odsłonie specyfikacji Zhaga, która definiuje lokalizacje diod LED jak i otworów montażowych, także tych pod optykę. Moduły zawierają także konektory, dzięki którym montaż oraz testy modułów przebiegają szybko, sprawnie i solidnie. Moduły współpracują ze standardowymi, jak i z dedykowanymi optykami od firmy LEDIL, z którą Seoul Semiconductor zacieśnia współpracę.
Diody LED Wicop osiągają obecnie skuteczność świetlną do 210 lm/W przy prądzie przewodzenia 350 mA. Są doskonałym rozwiązaniem do zastosowań zewnętrznych, gdzie liczą się przede wszystkim wysoka sprawność oraz wytrzymałość końcowego produktu. Sprawdzą się zatem znakomicie w oświetleniu budynków, stadionów, w oprawach ulicznych, tunelowych, ale także w oprawach przeznaczonych do przemysłu (fabryki, magazyny) gdzie czas zwrotu z inwestycji jest nie mniej ważny od wytrzymałości rozwiązania.
 
Duża ilość światła z bardzo małej powierzchni sprawia, że diody Wicop idealnie nadają się też tam, gdzie miejsce na źródło światła jest bardzo ograniczone, na przykład w oprawach awaryjnych. Jest to możliwe z uwagi na technologię Flip-Chip, dzięki której diody LED Wicop nie posiadają obudów, a cała powierzchnia diody (można by niemal rzec: objętość) emituje światło. Każda dioda LED Wicop to właściwie sam chip pokryty fosforem. Dzięki temu transfer ciepła z chipu do podłoża odbywa się bez przeszkód, najszybszą możliwą drogą – jedynie przez spoiwo lutownicze. Dzięki temu diody LED Wicop mogą długo pracować w warunkach, których nie wytrzymają konwencjonalne diody LED.
 
- Dzięki prezentowanym modułom, klienci mogą szybciej i łatwiej doświadczać zalet najnowszych technologii Wicop. Opracowaliśmy sprawny system dostarczania modułów LED do naszych dystrybutorów i klientów, dzięki temu ich produkty końcowe mogą niemal z dnia na dzień stać się bardziej konkurencyjne, co jest niezwykle istotne w obecnych, szybko zmieniających się warunkach – powiedział Marc Juarez, odpowiedzialny za moduły w firmie Seoul Semiconductor.

Źródło: Seoul Semiconductor / www.businesswire.com

Treści powiązane:



Komentarze:


OŚWIETLANIE OBIEKTÓW