Oświetlenie profesjonalne | wnętrza handlowe  (2020-06-26)   OSRAM

Osram zintensyfikował dostawy systemów UV-C do eliminacji wirusa SARS CoV-2

Po potwierdzeniu międzynarodowymi badaniami naukowymi, skuteczności stosowania promieniowania UV-C do likwidacji wirusa SARS CoV-2 firma OSRAM zaoferowała dostawy swoich systemów do dezynfekcji powietrza i powierzchni. Ich skuteczność w zwalczaniu koronawirusa potwierdziło ponad 2000 systemów UV-C zainstalowanych w szpitalach w Wuhan i Pekinie w Chinach.

Aby chronić ludzi przed szkodliwym światłem UV-C, produkty Osram można wyposażyć w inteligentne czujniki. Seria produktów AirZingTM pozwala wyszkolonemu personelowi w szpitalach i innych obiektach publicznych dezynfekować duże obszary. W Chinach Osram dostarczył aż 10 000 produktów dla żłobków.

 
– Ciężko pracujemy, aby zwiększyć produkcję naszych systemów dezynfekcji UV C, ponieważ mogą one wnieść istotny wkład w walkę z koronawirusem. Ochrona naszych pracowników jest najwyższym priorytetem i dlatego dziękujemy im za codzienne zaangażowanie pomimo trudnych warunków – powiedział Wilhelm Nehring, dyrektor generalny jednostki biznesowej Digital w Osram.
 
 
Światło UV-C hamuje rozwój wirusa

Jądro mikroorganizmów, takich jak bakterie i wirusy, zawiera tyminę, składnik chemiczny DNA / RNA. Ten element pochłania promieniowanie UV-C przy określonej długości fali 253,7 nm i zmienia się w takim stopniu, że komórka nie jest już w stanie rozmnażać się i przetrwać. Promieniowanie UV-V (185 nm) również zabija mikroorganizmy, ale powoduje powstawanie ozonu szkodliwego dla zdrowia człowieka. Stosowanie UV-C nie powoduje takiego efektu, a zatem jest bezpieczniejsze.
 
Światło UV-C jest niewidoczne i może prowadzić do poważnych poparzeń ludzkiej skóry, dlatego Osram wyposażył serię produktów AirZing PRO w inteligentne czujniki. Czujnik podczerwieni wykrywa obecność osoby w pomieszczeniu i natychmiast wyłącza AirZing, gdy ktoś niespodziewanie wejdzie do pokoju, aby uniknąć obrażeń oczu i skóry. Światło UV-C powinno być używane wyłącznie przez przeszkolony personel.

 


Produkty Osram z serii AirZing są montowane w chińskim mieście Kunshan, a wydajność tej produkcji wynosi obecnie 35 000 jednostek miesięcznie.
 
Źródło: Osram
 

Komentarze:


OŚWIETLANIE OBIEKTÓW