Oświetlenie profesjonalne | wnętrza biurowe  (2020-06-26)   SIGNIFY

Signify inwestuje w poszerzenie swojej oferty produktów UV-C

Od chwili wybuchu pandemii SARS CoV-2 dr Anthony Griffiths, mikrobiolog i profesor nadzwyczajny Szkoły Medycznej Uniwersytetu Bostońskiego, wraz ze swoim zespołem, pracuje nad narzędziami wspierającymi badania naukowe w tym zakresie.
 


 

W trakcie badań zespół poddał próbkę materiału zawierającego wirus działaniu różnych dawek promieniowania UV-C, a następnie ocenił stopień dezaktywacji wirusa w różnych warunkach. Zespół zastosował dawkę 5 mJ/cm², co spowodowało zmniejszenie liczby wirusów SARS-CoV-2 o 99% w ciągu zaledwie 6 sekund. W oparciu o wyniki badań ustalono, że dawka 22 mJ/cm² skutkować będzie zmniejszeniem liczby wirusów o 99,9999% w ciągu 25 sekund.
 
Źródłem promieniowania UV-C stosowanym w badaniach Narodowego Laboratorium Badań Nowo Występujących Chorób Zakaźnych (National Emerging Infectious Diseases Laboratories - NEIDL) Uniwersytetu Bostońskiego w USA był promiennik firmy Signify, która już od ponad 35 lat znajduje się w czołówce firm zajmujących się technologią UV. Firma posiada ugruntowaną pozycję w zakresie innowacyjnych rozwiązań wykorzystujących promieniowanie UV-C projektowanych, produkowanych i instalowanych zgodnie z najwyższymi standardami bezpieczeństwa.

 
Wyniki naszych badań wskazują, że wirusy uległy całkowitej dezaktywacji po przekroczeniu określonej dawki promieniowania UV-C. Już po kilku sekundach nie byliśmy w stanie wykryć żadnego wirusa. – powiedział dr Anthony Griffiths – Jesteśmy niezwykle podekscytowani tymi wynikami i mamy nadzieję, że przyspieszą one opracowywanie produktów, które ograniczą rozprzestrzenianie się choroby Covid-19.

 
Nowa oferta Signify w zakresie promienników i produktów opartych na technologii UV
 
Obecnie firma Signify zwiększa produkcję promienników UV-C i poszerza swoją ofertę produktów opartych na technologii UV. Firma wykorzystuje specjalistyczną wiedzę w zakresie promieniowania UV-C zgromadzoną na przestrzeni 35 lat, aby zaspokoić globalny popyt na urządzenia do dezynfekcji powietrza, powierzchni i przedmiotów.

 


Nowa linia produktów UV-C obejmuje urządzenia do dezynfekcji oraz komory dezynfekcyjne do szerokiej gamy zastosowań profesjonalnych.
 
Oferowane urządzenia do dezynfekcji oparte na promieniowaniu UV-C są idealne do głębokiego odkażania powierzchni w biurach, szkołach czy toaletach. Urządzenia te są wyposażone w czujniki i systemy sterujące, które gwarantują, że działają one tylko, gdy nie ma w pobliżu ludzi ani zwierząt.

Kolejny produkt to mobilne, wolnostojące urządzenia do dezynfekcji również emitujące promieniowanie UV-C, które można zastosować w hotelowym pokoju lub użyć do dezynfekcji powierzchni w środkach transportu publicznego, takich jak autobusy czy pociągi.
 
Na potrzeby dezynfekcji przedmiotów firma wprowadza linię bezpiecznych i szybkich w użyciu komór dezynfekcyjnych wykorzystujących promieniowanie UV-C. Komory te są stosowane w biurach i budynkach użyteczności publicznej do dezynfekowania identyfikatorów, telefonów, toreb, laptopów i portfeli w ciągu zaledwie kilku sekund. W sklepach są one idealne do dezynfekcji zwracanych towarów, okularów lub ubrań zakładanych w przymierzalniach.
 
Urządzenia do dezynfekcji UV-C mogą także mieć formę tuneli służących do odkażania powierzchni. Duża sieć handlowa w Ameryce Północnej wprowadziła w ramach pilotażowego programu tunel UV-C do dezynfekcji wózków sklepowych. Jeden z hoteli w Indiach planuje zastosować tunel UV-C do odkażania bagaży gości w recepcji.

Aby uzupełnić ofertę swoich produktów, Signify przejęła niedawno aktywa Germicidal Lamps & Applications (GLA), niewielkiej holenderskiej firmy posiadającej duże doświadczenie w zakresie dezynfekcji UV-C. W ramach transakcji Signify przejęła od GLA portfolio urządzeń do dezynfekcji powietrza w pomieszczeniach wykorzystujących promieniowanie UV-C, jak również uzyskała specjalistyczną wiedzę na temat ich zastosowań.
 
Urządzenia takie, można stosować, gdy w pomieszczeniu znajdują się ludzie, ponieważ są one montowane na wysokości, która – w połączeniu ze specjalnymi osłonami i optyką – zapobiega narażeniu ludzi na działanie promieniowania UV-C. Powietrze w górnej części pomieszczenia jest stale dezynfekowane za pomocą promieniowania UV-C i naturalnego obiegu powietrza. Dzięki temu urządzenia te są idealne do stosowania w szkołach, biurach, siłowniach, sklepach detalicznych i innych miejscach, w których przebywa dużo osób.
 
Źródło: Signify
 
 

Komentarze:


OŚWIETLANIE OBIEKTÓW