Oświetlenie profesjonalne | wnętrza biurowe  (2019-06-25)   SIGNIFY

Trulifi: niezawodne komercyjne systemy LiFi o wysokiej prędkości przesyłu danych

Technologie oświetleniowe i komunikacyjne mają od dzisiaj wspólny punkt. Firma Signify zaprezentowała nową rodzinę systemów LiFi, w tym najszybsze i najbardziej niezawodne rozwiązanie LiFi spośród dostępnych obecnie w sprzedaży.

   
  • Niezawodna, bezpieczna, wydajna komunikacja bezprzewodowa z wykorzystaniem istniejącej i przyszłej infrastruktury oświetleniowej
  • Rozwiązanie przeznaczone na wyspecjalizowane rynki, takie jak biura, hotelarstwo, handel detaliczny, przemysł i służba zdrowia
  • Podczas premiery ogłoszono dwóch nowych klientów biznesowych


Linia o nazwie Trulifi wykorzystuje profesjonalne oprawy oświetleniowe, zarówno te już w użyciu, jak i przyszłe. Zamiast sygnałów radiowych (takich jak WiFi, 4G/5G, Bluetooth itp.), Trulifi posługuje się falami świetlnymi, aby umożliwić niezawodną, bezpieczną, dwukierunkową komunikację bezprzewodową z prędkościami znacznie przewyższającymi większość konwencjonalnych technologii bezprzewodowych stosowanych w miejscach pracy.
 
Rozwiązanie bazuje na optycznych, bezprzewodowych nadajniko-odbiornikach, które są wbudowane w oprawy oświetleniowe marki Philips (lub mogą zostać do nich dodane). Oznacza to, że klienci nie muszą usuwać i wymieniać istniejącej infrastruktury oświetleniowej, aby uzyskać doskonałą jakość światła i łączność bezprzewodową.
 
Technologia Trulifi pokonuje rosnące zatory w spektrum radiowym i jest idealna dla obszarów, gdzie częstotliwości radiowe nie działają dobrze lub w ogóle, bądź nie są dozwolone.
 
Nowa seria obejmuje oprawy z technologią Trulifi obsługujące łączność bezprzewodową z prędkością do 150 megabitów na sekundę (Mb/s) na dużych powierzchniach, takich jak sale konferencyjne i kondygnacje biurowe. Oprawy oświetleniowe z technologią Trulifi zapewniają płynne przekazywanie transmisji między kolejnymi urządzeniami, dzięki czemu użytkownicy mogą się przemieszczać. Prędkość transmisji jest na tyle wysoka, że umożliwia jednoczesne strumieniowanie 30 filmów o rozdzielczości 1080p (HDTV). Odbiornik USB, podłączony do laptopa, jest potrzebny do odbioru sygnału LiFi i pełni rolę nadajnika, który wysyła dane z powrotem do oprawy.

Oprócz klasycznego połączenia szerokooptycznego 150 Mb/s do zastosowań biurowych gama urządzeń Trulifi obejmuje również system połączenia punktowego o transmisji sięgającej 250 Mb/s do zastosowań przemysłowych i wyspecjalizowanych, który działa jak „kabel bezprzewodowy”, idealny do łączenia urządzeń. Potencjalne zastosowania obejmują łączenie robotów lub maszyn w częstotliwości radiowej (RF) w trudnych warunkach środowiskowych, takich jak zakłady przemysłowe lub szpitale, gdzie komunikacja radiowa może być niedozwolona lub gdzie istnieje potrzeba bezpiecznego i szybkiego wysyłania i odbierania dużych plików danych.

 
Trulifi podkreśla naszą strategię uwalniania ogromnego potencjału jaki ma światło na nowych, szybko rozwijających się rynkach – wyjaśniła Olivia Qiu, dyrektor ds. innowacji w firmie Signify. – Dzięki globalnej obecności, dużej bazie zainstalowanych urządzeń i wiedzy branżowej, pomożemy istniejącym i nowym klientom wykorzystać ich infrastrukturę oświetleniową w celu zapewnienia niezawodnej, bezpiecznej i szybkiej komunikacji bezprzewodowej w bardzo konkurencyjnej cenie. Gdziekolwiek jest światło, może być teraz komunikacja bezprzewodowa.


Zalety i zastosowania technologii Trulifi
 
Niezawodność:
  • Trulifi przezwycięża problemy związane z przeciążeniem sieci, zapewniając gwarantowaną przepustowość, nawet w okresach wzmożonego ruchu. Spektrum LiFi jest ponad 1000 razy szersze niż spektrum radiowe, więc jego wyczerpanie nie jest już problemem. Trulifi jest idealnym rozwiązaniem dla obszarów o dużym natężeniu ruchu, takich jak budynki z wieloma najemcami, dworce, lotniska i miejsca publiczne, np. podczas koncertów.
  • Trulifi działa dobrze w miejscach, gdzie częstotliwości radiowe są niedozwolone lub mogą powodować zakłócenia pracy innych maszyn. Przykłady takich miejsc to niektóre szkoły, szpitale, samoloty, zakłady przemysłowe itp.
  • System może być również stosowany w obszarach, w których częstotliwości radiowe nie działają dobrze lub w ogóle, np. pod ziemią.
 
Bezpieczeństwo: 
  • Technologia Trulifi jest tak samo niezawodna i bezpieczna jak komunikacja przewodowa; idealnie nadaje się do zastosowań wymagających ochrony danych, np. w systemach instytucji finansowych i administracji rządowej czy podczas zadań wykonywanych przez pracowników tymczasowych, takich jak zespoły audytorskie.
  • Wykorzystuje szyfrowanie AES 128, wymaga klucza dostępu USB i ma wbudowaną dodatkową warstwę zabezpieczeń, ponieważ fale świetlne nie mogą przenikać przez ściany.
 
Wydajność:
  • LiFi jest jedyną technologią bezprzewodową, która jest w stanie zapewnić gwarantowaną prędkość, ponieważ nie występują zakłócenia z innymi systemami komunikacji radiowej.
 
 

Treści powiązane:Komentarze:


OŚWIETLANIE OBIEKTÓW