Oświetlenie profesjonalne | wnętrza użytkowe inne  (2021-11-10)   MILOO-ELECTRONICS

Oświetlenie galerii fotografii Kowalsky Gallery w Bochni

Nowo otwarta Kowalsky Gallery to projekt cenionego fotografa i wykładowcy Michała Korty. Galeria zlokalizowana w Bochni będzie gościć prace wyselekcjonowanych artystów polskich i zagranicznych. Powstała dzięki wsparciu m.in. spółki MILOO-ELECTRONICS, która dostarczyła kompleksowe i energooszczędne oświetlenie przestrzeni ekspozycyjnej.

  Niszczejący, nieużytkowany od lat lokal w ścisłym centrum Bochni został gruntownie wyremontowany dzięki pomocy lokalnych firm. Galeria to profesjonalna przestrzeń typu „white cube”, doskonale dostosowana do organizowania wystaw, aukcji, wernisaży i wydarzeń związanych z fotografią.
 
Jednym z kluczowych aspektów funkcjonowania każdej galerii jest oświetlenie, które ma ogromny wpływ na prezentację obrazów czy zdjęć. W Kowalsky Gallery zastosowano nowoczesne oprawy marki MILOO LIGHTING zaprojektowane z myślą o tego typu obiektach. Są to produkty z serii I-SPOT z montażem opartym o system szynoprzewodów. Zastosowanie tej technologii zapewnia szerokie możliwości konfigurowania oświetlenia w przestrzeniach ekspozycyjnych oraz elastyczne dostosowywanie go do specyfiki prezentowanych prac. Co istotne, odbywa się to bez konieczności ingerowania w konstrukcję opraw, instalację czy używania jakichkolwiek narzędzi.
 
Wszystkie zastosowane w Kowalsky Gallery oprawy dobrano pod kątem optyki i temperatury barwowej z uwzględnieniem wysokiego współczynnika oddawania barw CRI>90. Równie istotne były obudowy opraw, które - dzięki zastosowaniu matowej czerni - doskonale kontrastują z koncepcją pomieszczenia typu „white cube”.

 

– Światło to jedno z podstawowych narzędzi każdego fotografa. Uczestnictwo w tym projekcie było dla nas rzeczą naturalną - jesteśmy producentem najnowszej generacji oświetlenia LED i prowadzimy naszą działalność zaledwie kilka kilometrów od Kowalsky Gallery. Cieszymy się, że nasze produkty będą oświetlać prace artystów z całego świata – mówi Bartosz Mazurek z MILOO-ELECTRONICS.

 
Działająca od października 2021 r. Kowalsky Gallery skupia się na prezentacji współczesnej fotografii oraz mediów związanych z technikami fotograficznymi. Pierwszym zorganizowanym w obiekcie wernisażem jest wystawa prac Matthew Genitempo, jednego z największych talentów wśród współczesnych fotografików amerykańskich. Wystawa będzie dostępna do 21 grudnia br. W przyszłości osoby odwiedzające galerię będą mogły zapoznać się z pracami takich artystów jak m.in. Vanessa Winship, Koji Onaka, Krystian Bielatowicz, Michał Korta, Bryan Schutmaat, Rafał Milac czy Laila Aloui.

Źródło: MILOO-ELECTRONICS

Treści powiązane:Komentarze:


OŚWIETLANIE OBIEKTÓW