Oświetlenie profesjonalne | wnętrza użytkowe inne  (2021-02-19)   LUXIONA

Oświetlenie podkreśla walory żłobka miejskiego w Wągrowcu

Żłobek miejski nr 1 w Wągrowcu został laureatem konkursu o Nagrodę Architektoniczną Województwa Wielkopolskiego 2020. Decyzją Sądu Konkursowego NAWW zwyciężył w kategorii wnętrze publiczne.
 
  Minimalistyczny i prosty budynek pierwszego żłobka miejskiego w Wągrowcu wraz z nietypowym zadaszeniem zewnętrznego parkingu został zaprojektowany przez poznańskie biuro architektoniczne Wojciech Błaszak Architekci. Całą przestrzeń cechują estetyczne i jasne wnętrza, proste kształty i wyróżniający się zielony kolor.
 
Jako oświetlenie wykorzystano tutaj oprawy dostarczone przez firmę Luxiona Polska. Najbardziej efektownie prezentują się oprawy oświetleniowe Rubin Okrągły LED, które dzięki swoim kształtom idealnie wkomponowały się w okrągłe elementy dekoracyjne sali zabaw, świetlicy, korytarzy i sali wypoczynku. Druga z takich sal dla najmłodszych została z kolei oświetlona oprawami typu downlight – Beryl New LED O. Warto zaznaczyć, że oświetlenie obu sal uzupełniono systemem pełnego sterowania z możliwością programowania scen świetlnych, ale także manualnej zmiany jasności. Elewację zewnętrzną akcentuje oświetlenie liniowe zrealizowane dzięki zastosowaniu zewnętrznych profili LED, a parking wraz z zadaszeniem zostały oświetlone oprawami Neptun LED V1 i Streetpark S/M LED.
 
 
Źródło: Luxiona Poland
Zdjęcia: Paweł Ratyniak

Treści powiązane:Komentarze:


OŚWIETLANIE OBIEKTÓW