Wydarzenia branżowe | Targi, konferencje, seminaria  (2018-04-04)   PHILIPS LIGHTING

Philips Lighting wzmacnia swoją pozycję w obszarze IoT na targach L+B 2018

Podczas tegorocznych targów oświetleniowych Light+Building, które odbyły się w dniach 18-23 marca we Frankfurcie, Philips Lighting ogłosił serię nowości umacniających pozycję firmy w dziedzinie Internetu Rzeczy w branży oświetleniowej.
 
  Zaprezentowane zostały między innymi:
 
 • biurowe oprawy oświetleniowe wyposażone w technologię LiFi, oferujące szerokopasmowy Internet dostarczany za pośrednictwem światła,
 • platforma IoT o nazwie Interact służąca do generowania usług opartych na danych oraz zintegrowane systemy oświetlenia o tej samej nazwie,
 • inteligentne oświetlenie Philips Hue outdoor do zastosowań zewnątrznych,
 • nowi partnerzy „Friends of Hue”: Feller, Niko i Vimar.

Mamy bezkonkurencyjną renomę w zakresie innowacji w naszej branży, a w tym roku podnieśliśmy poprzeczkę jeszcze wyżej. Nasze najnowsze innowacje LED obejmują szeroki zakres produktów i usług od pięknych lamp w stylu vintage, do wyposażenia niektórych z naszych najpopularniejszych opraw biurowych w przełomową technologię LiFi, która umożliwia dostęp do szerokopasmowego Internetu za pośrednictwem fal świetlnych –  powiedział Eric Rondolat, Dyrektor Generalny Philips Lighting. – Oświetlenie staje się naprawdę inteligentne, a nasza platforma IoT Interact umożliwi tworzenie usług opartych na danych dla klientów, co zapewnia korzyści wykraczające poza samo oświetlenie.


Platforma IoT
 
Firma ogłosiła uruchomienie platformy Internetu Rzeczy o nazwie Interact. Platforma Interact jest zaprojektowana do obsługi danych zebranych z rosnącej liczby zintegrowanych punktów świetlnych, czujników i systemów. Ta wysoce bezpieczna, skalowalna platforma, która oparta jest na chmurze. Interact wykorzystuje zaawansowane, nowoczesne funkcje zarządzania danymi oraz ich przetwarzania, w tym uczenia maszynowego, w celu nadania sensu zebranym zbiorom. Tworzy tym samym usługi oparte na danych dla klientów, co zapewnia korzyści wykraczające poza samo oświetlenie.
 
 
Zintegrowane systemy oświetlenia Interact
 
Interact to również nazwa zintegrowanych systemów oświetlenia.  Będą one wspierać klientów w ulepszaniu ich doświadczeń z oświetleniem, a także generować i przesyłać dane do platformy Interact IoT.
 
Systemy Interact dostępne teraz to: 
 • Interact City do oświetlenia przestrzeni publicznej, dróg, ulic, chodników, parków i placów,
 • Interact Landmark do iluminacji obiektów architektonicznych,
 • Interact Office dla biur i budynków komercyjnych,
 • Interact Retail dla dużych sklepów detalicznych i spożywczych,
 • Interact Sports dla stadionów i przestrzeni sportowych.
 
Jeszcze w tym roku Philips Lighting uruchomi także system Interact Industry, który będzie dostosowany do specyficznych potrzeb oświetleniowych fabryk, magazynów i centrów logistycznych.
 
System znalazł już pierwsze praktyczne zastosowanie. Firma Philips Lighting wyposażyła znajdujący się w Dubaju Uniwersytet Hamdan Bin Mohammed Smart University (HBMSU) w nowoczesne oświetlenie LED sterowane za pomocą systemu Interact Office. Zintegrowany system oświetlenia pomaga uczelni realizować jej cel dotyczący tworzenia bardziej angażujących, adaptacyjnych i wciągających środowisk edukacyjnych przy pomocy technologii.
 
Zamiast zwykłych przełączników światła, oświetlenie HBMSU jest sterowane za pomocą:
 • czujników obecności w oprawach, które wykrywają, czy w pomieszczeniu znajdują się ludzie i włączają lub wyłączają światło w miarę potrzeb;
 • automatycznego dostosowania poziomów światła w zależności od dostępności naturalnego światła dziennego;
 • aplikacji na smartfony/tablety lub centralną konsolę. Pracownicy wydziału mogą kontrolować ustawienia światła za pomocą aplikacji na smartfony, zaś studenci mogą być kierowani do sal za pomocą aplikacji współpracującej z wewnętrzną technologią nawigacji.
 
Interact Office jest zintegrowany z systemem zarządzania budynkiem uniwersytetu. Informacje na temat zużycia energii, wydajności każdego punktu świetlnego i obecności ludzi w każdym pomieszczeniu można uzyskać jednym kliknięciem.
 
 
LiFi – szerokopasmowy Internet za pośrednictwem światła
 
Jako firma zajmująca się łączeniem oświetlenia i Internetu Rzeczy, Philips Lighting jest pierwszą globalną korporacją w branży oświetleniowej, która oferuje oprawy oświetleniowe z technologią LiFi w ramach aktualnej oferty oświetlenia biurowego. LiFi to dwukierunkowa, szybka technologia bezprzewodowa podobna do WiFi, lecz wykorzystująca fale świetlne zamiast fal radiowych do przesyłania danych w bardzo bezpieczny sposób. Oprawy biurowe Philips Lighting z technologią LiFi zapewniają szerokopasmowy Internet o szybkości 30 Mb/s bez uszczerbku na jakości oświetlenia. Przy prędkości 30 Mb/s użytkownik może jednocześnie oglądać online kilka filmów w jakości HD i prowadzić wideorozmowy. Icade, francuski inwestor na rynku nieruchomości, jako pierwszy wypróbowuje przełomową technologię w swoim inteligentnym biurze w La Defense w Paryżu.
 
 
Strategiczny obszar oświetlenia zasilanego energią słońca

Firma Philips Lighting przyspiesza swoje działania w strategicznym obszarze oświetlenia zasilanego energią słoneczną, wprowadzając na rynek nową generację produktów i systemów. Wśród nich znajdziemy latarnię solarną Philips LifeLight, wyposażoną w wymienny akumulator, który wydłuża żywotność produktu, oraz innowacyjną solarną lampę uliczną Philips SunStay, która w jednej obudowie mieści panel słoneczny, oprawę, kontroler naładowania i akumulator. Ponadto firma zrealizowała dwa projekty zakrojone na szeroką skalę – instalacje oświetlenia ulicznego w Indiach, oraz 700 zintegrowanych sieci latarni solarnych z funkcją zdalnego monitorowania i analizy danych w Tajlandii, pokazując tym samym ogromny potencjał technologii oświetlenia zasilanego energią słoneczną. 


Smart Fusion Pole: wysokiej jakości oświetlenie LED i mobilna łączność o dużej przepustowości w jednym słupie oświetleniowym
 
Niecały miesiąc temu Philips Lighting i American Tower Corporation zaprezentowały swój pierwszy projekt Smart Fusion Pole w Stanach Zjednoczonych. Obie firmy opracowały wspólnie jedyny w swoim rodzaju, estetycznie zaprojektowany słup oświetleniowy.  Łączy on w sobie wysokiej jakości energooszczędne oświetlenie uliczne LED i funkcje bezprzewodowe, dzięki którym może być wykorzystywany przez wielu operatorów sieci komórkowych. Słup oświetleniowy LED Smart Fusion Pole jest przeznaczony do użytku na drogach, ulicach i parkingach. Jednocześnie poprawia dostęp do szerokopasmowego Internetu w gęsto zaludnionych obszarach miejskich oraz zapewnia wysokiej jakości sterowane oświetlenie LED, które pozwala zaoszczędzić do 50% energii elektrycznej w porównaniu do oświetlenia konwencjonalnego. Huntington Beach w Kalifornii to pierwsze miasto, w którym zainstalowano 200 słupów Smart Fusion Pole.
 
 
Przejście na oświetlenie LED łatwe jak nigdy dotąd
 
Philips Lighting zaprezentował niedawno dwie innowacje, ułatwiające przejście na oświetlenie LED - Philips TrueForce LED Road oraz Philips CorePro LEDtube Universal T8. Philips TrueForce LED Road to nowa lampa LED SON-T typu „plug and play” stanowiąca zamiennik aktualnie stosowanego oświetlenia ulicznego, ułatwiająca modernizację istniejących instalacji i przejście na oświetlenie LED bez konieczności wymiany oprawy. Philips CorePro LEDtube Universal T8 to przełomowa oferta tub w przystępnej cenie skierowana do klientów biznesowych, dzięki której wymiana tub jest równie łatwa jak w przypadku lamp fluorescencyjnych.
 
Firma ogłosiła także wprowadzenie na rynek nowej kolekcji żarówek LED. Kolekcja Philips deco LED nadaje nowy, współczesny charakter modnemu oświetleniu w stylu industrialnym i oferuje stylizowane, żarówki LED o charakterystycznym żarniku, zaprojektowane tak, aby były widoczne. Nowe produkty Philips deco LED giant modern mają wyjątkową, elegancką konstrukcję, idealnie pasującą do każdego domu o szykownym industrialnym wnętrzu. Duża, przydymiona szara żarówka LED z cienkim pojedynczym pionowym żarnikiem jest nowoczesnym elementem wyposażenia i podkreśla elegancki klimat. Produkty Philips deco LED giant vintage to połączenie żarówki LED z żarnikiem o krętym kształcie - zapewniają one przytulną i ciepłą atmosferę.
 
 
Philips Hue do stosowania na zewnątrz
 
Philips Hue, wiodący na świecie zintegrowany system oświetlenia dla domu, powiększa się o nową linię produktów do stosowania na zewnątrz - Philips Hue outdoor. Nowe produkty Philips Hue outdoor  obejmują oprawy ścienne Hue white; słupki i cokoły Hue white; reflektor i słupek Hue white and color ambiance. Hue outdoor zapewnia klientom swobodę rozszerzania funkcjonalności Hue na dowolne obszary zewnętrzne, czy to ogród, taras czy balkon, gdzie tworzą atmosferę relaksu i umilają czas spędzany na zewnątrz. Podobnie jak wszystkie produkty Philips Hue, seria Philips Hue outdoor jest w pełni kompatybilna z ekosystemem Philips Hue i działa w taki sam sposób, jak produkty do stosowania w pomieszczeniach.
 
Philips Lighting przedstawił także  trzech nowych partnerów ‘Friends of Hue’, którzy oferują użytkownikom przełączniki ścienne kompatybilne z Hue w różnych wzorach, zamieniając tradycyjne przełączniki światła w inteligentne sterowanie dla Philips Hue. Nowi partnerzy Friends of Hue to wiodący europejscy producenci systemów sterowania oświetleniem Feller, Niko i Vimar.
 
Źródło: Philips Lighting
 
 

Treści powiązane:Komentarze: